Активістка: З Університету Шевченка виключили "незгодних" студентів

  1. Главная
  2. Архив
  3. Социалка
  4. Активістка: З Університету Шевченка виключили "незгодних" студентів
10:30, 26.03.17

22 студентів. Саме стількох було відраховано на минулій екзаменаційній сесії з філософського факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка, повідомляє студентська активістка, випускниця КНУ Олена Нікуліна.

-Цієї зими в університеті почався новий протестний рух студентів – "КНУпротест". Він виник внаслідок рішення адміністрації перенести сесію без попереднього інформування студентів про це рішення. Учасники КНУпротесту виступали за вирішення проблеми опалень корпусів на ВДНГ та проти порушення прав студентів. Варто зазначити, що проблема опалення корпусів ВДНГ виникала кожної зими і лише завдяки діяльності КНУпротесту вперше вдалося досягти зрушень (в корпусах стало тепліше) і домогтися від адміністрації звітності по проблемі. КНУпротест складається з представників багатьох факультетів (там є студенти і з корпусів ВДНГ і з "Червоного"), але і в цій опозиції адміністрація зуміла побачити "агентів",

- повідомляє активістка.

Адмінстрація використовує тиск на студентів, нагадуючи про долю засновників "Шевапіл", яких раніше було виключено зі скандаом.

-В процесі комунікації з протестом адміністрація не раз використовувала елементи тиску - прямі погрози декана юридичного факультету Івана Гриценка, розпорядження ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктору філософських наук, професору, академіку НАН України, НАПН України та АН ВШ України, заслуженому працівнику народної освіти України та Герою України Леоніду Васильовичу Губерському (ректор вважає грубим виявом неповаги, коли його ім’я зазначають без всіх регалій) на Вченій Раді деканам уважніше слідкувати за учасниками протесту, нагадування про долю засновників "Шевапіл",

- додала активістка.

-Як бачимо, адміністрація університету пішла на втілення погроз у життя. Відраховані активісти КНУпротесту готують позов до суду проти КНУ ім. Т. Шевченка за незаконне відрахування. В умовах, що склалися, відрахування студентів виглядає спробою тиску. Вибірковість рішення помітно, якщо звернути увагу на деталі - на факультеті, де зазвичай відраховують 1-2 людини на рік як виняток, не склали одразу 22 студенти, серед яких і активісти. При чому, до активістів було "особливе" ставлення – їх відрахували без можливості перескласти, пояснюючи це внутрішнім правилом про відрахування за більш, ніж два нескладених іспити, яке до цього чомусь не використовували. Важливо також зазначити, що іспити пройшли з чисельними порушеннями, зокрема, проходили в усній формі, хоча за правилами університету, це неможливо. При цьому адміністрація не поспішає з публікацією іспитових робіт, попри вимоги студентів. Університет також (попри прострочені терміни відповіді на запит на доступ до публічної інформації) не оприлюднює списки відрахованих студентів та витяги з наказів про відрахування.

Як повідомляв Соцпортал, студенти університету Шевченка влаштували протест в аудиторії.

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости