Поиск

79% українських партій офіційно не мають жодного працівника - КВУ

Жодного працівника не вказали 216 політичних партій.

Про це інформує Комітет виборців України, посилаючись на дані відповідно до звітів партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІ квартал 2018 року, передає Соцпортал.

Серед відомих партій із порожніми офісами "5.10", "КМКС" Партія угорців України, "Заступ", "Вінницька європейська стратегія". Частина відомих партій вказали лише кілька працівників. Так, у центральному апараті партії "За життя" Вадима Рабіновича офіційно працює 3 особи, партії "Основа" Сергія Тарути – 4, ВО "Свобода" – 5.

Офіційно найбільше в Україні осіб працює в партії "Єдність" – 317.

- Крім того, що 79% партій не мають офіційних працівників, 47% партій також не мають жодної місцевої організації зі статусом юридичної особи. Це вказує на слабкість партій на місцях та зосередженість партійного життя виключного в Києві. Також вказані цифри свідчать про значний відсоток тіньових коштів у політичних партій, - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

За словами очільника Комітету виборців, де-факто частина відомих партій продовжують приховувати офіційних працівників від НАЗК. Це ж саме стосується діяльності осередків політпартій, ненадаючи їм юридичний статус і, відповідно, уникаючи в такий спосіб звітування перед НАЗК.

- Щодо партій з рекордною кількістю працівників, то тут є кілька несподіванок. Зокрема, це партії "Єдність" та "Християнський рух", в яких офіційно працює кілька сот людей, однак всі вони є волонтерами. Швидше за все, партії просто помилилися при заповненні своїх звітів, що в черговий раз підіймає питання спроможності партій якісно виконувати вимоги закону, - додав Кошель.

Нагадаємо, поліція встановлює обставини замаху на харківського бізнесмена.

Комментарии