Поиск

25 років гарантії. У Львівській області ввели в експлуатацію сонячну електростанцію

За підрахунками експертів, річне виробництво електричної енергії забезпечить покриття 4% річного споживання Золочівського району.

У місті Глиняни, що на Львівщині, на площі у 10 га запрацювала сонячна електростанція (СЕС) потужністю 3,4 МВт. Як повідомляє Золочів.нет, СЕС складається з 13 тисяч фотоелектричних панелей.

“Станцію розташували на піщаних, заболоченіх землях, які не можна використовувати під сільськогосподарські угіддя. Згідно з генеральним планом, ця ділянка була переведена у “землі промисловості””, – розповів голова Глинян Ігор Шульга.

За його оцінкою, завдяки СЕС міський бюджет отримує додаткові надходження від оренди земельної ділянки площею 10 га у сумі 186 тис. грн. Зазначається, що невдовзі у Глинянах планують побудувати ще одну сонячну електростанцію вже на 36 га.

“Наразі земельна ділянка вже в оренді і місто отримує близько 800 тис. грн у рік”, - підрахував Шульга.

Усього, у даний проект було інвестовано 110 млн грн. Його розробляла компанія «Еко-Оптіма». Її представник Юрій Федак заявив, що СЕС вироблятиме 3,8-3,9 млн кВт-год електроенергії у рік і здатна забезпечити на 50% енергопотреби Глинян.

“Сонячні панелі гарантовано вироблятимуть 85% від їх номінальної потужності протягом 25 років. Однак СЕС планують експлуатувати без ремонтів 30-35 років”, – відзначив Федак.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии