Поиск

25 млн. євро на діджиталізацію України. Євросоюз надасть міжнародну технологічну допомогу

Євросоюз виділить 25 мільйонів євро на впровадження електронного урядування та цифрової економіки в Україні.

Відповідний документ у Києві підписали єврокомісар з питань розширення і сусідства Олівер Варгеї та віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, повідомляє “Європейська правда”.

Серед іншого, гроші від ЄС витратять, зокрема. на мобільний додаток "Дія". Про це повідомляє міністерство цифрової трансформації у Telegram.

“Мінцифри отримує 25 мільйонів євро міжнародної технічної допомоги на підтримку проєктів цифрової трансформації. Ми робимо проєкти світового рівня і міжнародна співпраця дозволить нам не збавляти темпів і не знижувати рівень”.

Кошти витратять на:

  • додаток “Дія” і реалізацію порталу “Дія”;
  • оптимізацію адміністративних послуг та їх цифровізацію;
  • покращення реєстрів та забезпечення якісного та захищеного обміну даними між ними;
  • розвиток широкосмугового та мобільного інтернету, щоб якісний зв’язок був у кожному українському селі, незалежно від його розміру та віддаленості;
  • впровадження прогресивних технологій електронної ідентифікації.

Нагадаємо, мобільний додаток "Дія" задуманий, як сервіс, що об'єднає в єдиному електронному вікні усі послуги, які надаються державою громадянам і бізнесу.

Перший реліз додатку "Дія" містить цифрове посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (ТЗ). Ці цифрові документи мають таку ж юридичну силу, як і фізичне посвідчення.

Також цифрове посвідчення водія можна буде пред’являти у якості документа, що засвідчує особу, на внутрішніх залізничних та авіарейсах. Відповідне рішення уряду вже прийнято, справа — за технічними питаннями, над якими зараз працюють усі причетні відомства.

Додаток "Дія" можна безкоштовно завантажити у App Store та Play Market. Ідентифікація користувачів відбувається за допомогою технології BankID через систему Національного банку та Приватбанку.

"Дія" діятиме як при наявності інтернету, так і в офлайн режимі.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

Комментарии