Поиск

20 французських кораблів для української морської охорони

Кораблі куплять в рамках посилення системи морської безпеки та охорони кордону

Усі судна придбають у французької компанії ОСЕА. нова техніка обійдеться державі у 136,5 млн євро. Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ, інформує Український мілітарний портал.

Відповідно до умов угоди, 20 кораблів Україна отримає протягом трьох років. після того, як уряди України та Франції підпишуть відповідну угоду, після чого Верховна Рада повинна її ратифікувати.

«Реалізація проєкту планується в тому числі з частковим фінансуванням за рахунок кредитних коштів, як комерційних банків, так і за рахунок казначейської позики Міністерства фінансів Франції. Кредит надає держава Франція. 15% виплачує Україна з бюджету. 85% кредитні кошти», ‑ наголосили у міністерстві.

Як зазначається, морська ділянка українського кордону на сьогодні найбільш незахищена – ми потребуємо посилення та мобільності на воді. В окупованій АР Крим залишилися бази та 19 суден, а 80% наявних кораблів технічно застарілі та потребують постійного оновлення.

Пропозиція компанії ОСЕА була найбільш економічно вигідною для України і потреб ДПСУ, а Франція запропонувала комплексний підхід – 20 патрульних кораблів за 136,5 млн євро включно з коштами кредитного фінансування і погодилась на часткову локалізацію, 25%, виробництва в Україні.

Окрім виробництва та поставок суден, проєкт включає систему сервісного обслуговування, підготовку 240 членів екіпажу та 120 осіб технічного персоналу, запасні частини та інструменти, які необхідні для технічного обслуговування протягом 2 років експлуатації (або 2400 годин), технічну підтримку в Україні (по одному техніку та інженеру компанії виробника) протягом 60 місяців з дати поставки першого корабля в Україну, доставку кораблів в Одесу та страхування на час переходу.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии