Поиск

19000 гектарів акваторії нацпарків обстріляють військові

З повідомлень державної установи «Держгідрографія» днями стало відомо, що кілька ділянок Чорного та Азовського морів тимчасово закриті для судноплавства через заходи з бойової підготовки Збройних сил України.

Координати ділянок, які закриваються у військових цілях, оприлюднені на сайті установи. Зокрема, з 1 червня закрита акваторія поблизу населених пунктів Широкине, Мелекіне та Білосарайська коса, а також на схід від Бердянська.

Екологи ЕПЛ проаналізували межі ділянок морської акваторії, в межах яких плануються стрільби. Координати ділянок співпадають з частинами територій, що охороняються на міжнародному рівні, а також входять до складу національних природних парків.

Так, до «обстрільної» зони включили 13000 гектарів акваторії національного природного парку «Меотида» (Донецька область) та 5800 гектарів національного природного парку «Приазовський» (Запорізька область).

Обидва національні парки входять до складу Смарагдової мережі[3] та охороняються на міжнародному рівні. Крім того, у значно ширших межах територія приморських кіс та утворених ними лиманів включена до територій, що знаходяться під охороною Рамсарської конвенції про охорону водно-болотних угідь міжнародного значення.

Прибережні екосистеми Азовського моря вкрай багаті на рідкісні види тварин, в тому числі таких, які зустрічаються лише тут і більше ніде. Крім того, саме зараз на морських косах відбувається гніздування великої кількості рідкісних видів навколо водних та морських птахів. Серед них, наприклад, три види дельфінів.

Пошкодження території національних парків (ураження об’єктів їхньої охорони) тягне відповідальність згідно статті 252 Кримінального кодексу України. При цьому, проведення навчань є саме самовільною діяльністю військових, адже ні Міністерство екології та природних ресурсів, ні національні парки не надавали дозволів на таке використання заповідної акваторії.

Екологи ЕПЛ підготували звернення до Постійних комітетів зазначених конвенцій з проханням втрутитись у руйнування національних парків України, а також пропозиції до Міністерства оборони щодо коригування площ виділених під стрільби.

Нагадаємо, міністр пообіцяв повну монетизації субсидій з першого січня 2019 року.

Комментарии