Поиск

11-річний хлопчик серйозно травмувався у дитячій кімнаті столичного торгового центру

Листа від матері травмованого хлопчика опублікувала газета "Дарницькі вісті". Наводимо текст листа.

ЛИСТ ВІДЧАЮ

Безвідповідальність та халатність посадових осіб ТОВ «СЕНДІ ПАРК –КИЇВ» змусили мене звернутися до Вас із надією, що саме Ви зможете допомогти нам унашому горі.

У нашій сім’ї сталася дуже тяжка та неприємна ситуація. 9 вересня 2017 р., приблизно о 19 годині, перебуваючи в приміщенні дитячого ігрового комплексу «Дитяча Планета», що розташований у ТРЦ «New Way» по вул. Архітектора Вербицького, 1, у м. Києві, мій малолітній син, Білик Даниїл, 2005 року народження, розважаючись на атракціонах зі своїм старшим братом та друзями, стрибнув у сухий басейн «Поролонову яму» з поролоновими кубиками та отримав травму спини.

Каретою швидкої медичної допомоги дитина була доставлена до Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ».Після проведення рентгенограми хребта, комп’ютерної томографії та висновку магнітно-резонансної томографії лікарі зазначеного медичного закладу встановили діагноз: закрита травма живота, травма шийного відділу хребта, компресійний перелом Th IV-VII хребта, набряк кісткового мозку Th VIII, Th IX хребта.Під час спілкування з лікарем «ОХМАТДИТ» нам стало відомо, що компресійний перелом хребта є одним з найбільш серйозних пошкоджень опорно-рухового апарату, що може призвести до інвалідності.

Основна небезпека компресійного перелому полягає в тому, що нервові закінчення можуть пошкоджуватись через деякий час після виникнення самої травми.Згідно рекомендацій лікарів, дитина протягом 6 місяців буде прикута до ліжка та вимушена буде весь цей час перебувати в корсеті з головотримачем. Крім того, після шестимісячного курсу лікування дитині потрібна постійна посилена реабілітація в спеціалізованих центрах, санаторіях. Лікарі стверджують, що чим швидше наша дитина отримає кваліфіковану медичну допомогу, тим більші та кращі будуть результати його одужання.

Лікарі стверджують, що у нашої дитини є шанс видужати та бути повноцінною людиною, але цей шанс вимагає великих матеріальних вкладень.Також лікарі зазначають, що для відновлення всіх функцій хребта потрібно не менше 3 років. Відновлення після такої травми протягом 3-х років включає в себе лікувальну гімнастику, масаж спини, триразове на тиждень відвідування басейну, ЛФК, електро- та магніто- процедури, відвідування профільного санаторію. Наша дитина, яка навчається в шостому класі гімназії, внаслідок пошкодження хребта, позбавлена можливості відвідувати навчання та отримувати на належному рівні освіту.

Крім того, Даниїл у 11 років виконав норматив кандидата в майстри спорту України та був неодноразовим призером чемпіонатів України з тейквандо та стендової кульової стрільби, а тепер він позбавлений можливості займатися спортом та виступати на спортивних змаганнях. У жовтні 2017 року він, у складі збірної команди м. Києва, повинен був виступати на чемпіонаті України зі стендової кульової стрільби та готуватись до міжнародних змагань.

Ми не втрачаємо віри, що Даниїл повернеться до нормального життя та здійсниться його мрія стати Олімпійським чемпіоном. Він не втрачає надії та мріє про успішну кар’єру спортсмена.На теперішній час ми, як батьки потерпілої дитини, несемо та будемо в подальшому нести величезні витрати, пов’язані з доставкою, розміщенням, утриманням, діагностикою, лікуванням та реабілітацією, медичним піклуванням, лікуванням у домашніх умовах та з оплати репетиторів з англійської, корейської, німецької мов, інших шкільних предметів.

Окрім того потрібно зазначити, що такі випадки травмування в цих закладах не поодинокі. Так, у Вінниці в 2015 році Павлов Данило, 2004 року народження, отримав компресійний перелом хребта; у 2016 році Засаднюк Андріан, 2000 року народження, перебуваючи на території дитячого парку «Дитяча планета», що розташований у ТЦ «Шок», розважаючись на атракціонах, стрибнув у «Поролонову яму» з поролоновими кубиками і отримав перелом ноги.

Родина БІЛИК

Жінка зазначила, що незважаючи на травму Даниїла та інших дітей, дитячий ігровий комплекс «Дитяча Планета», продовжує функціонувати та калічити наших дітей, а посадові особи дитячого парку вживають усіляких заходів, щоб уникнути відповідальності.

Керівництво дитячого парку переконане, що відповідальності за дітей не несе, а лише наглядає за дотриманням правил.

Однак поліція тим часом відкрила кримінальне провадження за статтею про службове недбальство. Чиновники ж, які перевіряють атракціони, радять батькам звертати увагу на зовнішній вигляд об’єкта та вимагати квиток.

«Або квитанцію про відвідування цього атракціону на випадок, що дитина може отримати травму. Для того, щоб відстояти свої інтереси в суді», - пояснив головний спеціаліст державної служби з питань праці Володимир Шавернєв.

Серед інших порад фахівців – вивчення документів, котрі мають бути біля каси. Особливу увагу потрібно звертати на те, чи несуть відповідальність власники атракціону за дитину, і якщо ні, то ліпше взагалі не допускати малечу до таких розваг.

Комментарии