​Технологія 5G може заважати прогнозуванню погоди

П’яте покоління мобільного зв’язку здатне створити більш швидке завантаження і може збільшити кількість способів для підключення різних пристроїв.

Проте вчені стверджують, що це завадить метеорологам створювати прогнози погодиповідомляє телеграм-канал AppUA.

Подібна обставина трапляється в результаті частот 5G, які ідентичні частоті молекул водяної пари, які вібрують в атмосфері. Випадкові сигнали нового покоління мобільного зв’язку впливають аналогічно шуму, який не дає експертам отримувати правильну інформацію.

Зараз супутники можуть спостерігати дані вібрації і передавати повідомлення, що використовуються метеорологами для забезпечення найбільш точних даних про 3-денний прогноз погоди. Згідно з даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США, така ситуація здатна повернути прогнозування погоди на рівень 80-х років.

Повідомлення про наближення повені, шторму або урагану буде не настільки надійним, як зараз. І все ж, висновки, до яких прийшли експерти з NASA і NOAA, можуть бути надто перебільшені і не перевірені.

Нагадаємо, вже в 2020 році в Україні стане можливим запуск 5G в мобільному зв'язку.

Про це на сторінці в Facebook повідомив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформації Олександр Животовський.

Для поліпшення якості зв'язку оператори повинні запровадити 3/4G у низьких частотах (800/900 МГц). Зараз більшість спрямована на впровадження технологій у високих частотах (1800, 2100, 2600 МГц), а чим вище частота - тим менший радіус покриття. Саме через це виникають проблеми зі зв'язком у потягах, селах та на дорогах.

Але частот 800-900 МГц мало і майже всі вони зайняті операторами, мовниками та військовими, тому необхідно здійснити переліцензування діючих операторів, з урахуванням обмежень від мовників та військових. Восени планують подати проект змін до базових постанов про план радіочастотних ресурсів та про вартість ліцензій.

Щодо 5G, то вже проходить аналіз частот, які зможуть бути використані. Вже відомо, що для 5G підійдуть частоти 700 МГц та 3400 МГЦ, а решта будуть вищими за 20 ГГц, їх визначать на WRC 2019.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Лучшие продукты для омоложения кожи: Советы эксперта

Для омоложения кожи необходимо есть те продукты, что благотворно влияют на кишечник: морковь, томаты, рыба Немецкий дерматолог Яэль Адлер считает, что дорогие крем....

Це може бути цікавим

Киян просять пересісти на громадський транспорт

Мешканцям столиці радять не прогулюватися біля автомагістралей, проводити вологе прибирання у помешканнях та пити більше водиКиївська міська державна адміністр....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Медики составили список "суперфудов" 2020

Среди прочего, эксперты выделяют: рукколу, мисо, семена кунжута, ягодыК суперфудам относятся продукты с очень высокой концентрацией полезных веществ, превышающей ....

Загрузка...