У школах з дітьми працюватимуть кар'єрні радники

В українських школах мають бути кар'єрні радники, які працюватимуть зі школярами з метою їх завчасної професійної орієнтації.

школа кар'єрні радники

Про це міністр освіти і науки Ганна Новосад сказала в інтерв'ю РБК-Україна.

За словами міністра, майбутні абітурієнти повинні мати можливість свідомо зрозуміти, які є професії та освітні можливості. І потім усвідомлено обрати університет та програму, яку будуть там опановувати.

Зараз у нас з різних причин, у тому числі через вплив батьків, учні дуже часто обирають не те, чим би хотіли займатися. Потім на першому курсі вони усвідомлюють, що пішли не туди і марнують свій час. Тому ми починаємо працювати над професійною орієнтацією у школах. Зокрема, хочемо зробити введення у професію, розповідати про спеціальності, - сказала міністр.

На її думку така професійна орієнтація має бути невід’ємною частиною шкільної програми і повинна починатись у шостому-дев’ятому класах.

Для цього зробимо мережу кар'єрних радників. Це може бути одна людина на освітній округ, на кілька шкіл. Вона буде робити професійну орієнтацію. Також можна робити постійні системні галузеві напрямки співпраці з окремими роботодавцями. Наприклад, є IT-компанії. Вони можуть і хочуть приходити в школу та розповідати, як в них влаштований процес та для чого успішному «айтішнику» з заробітком 3-4 тисячі доларів вивчати математику, - зазначила Ганна Новосад.

Вона також наголосила, що таким чином треба школярам показувати зв’язок між знаннями окремих предметів і потім можливостями отримувати достойну заробітну плату.

Всі новини освіти, вступу та ЗНО читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Никаких селфи и эмодзи: Рекрутеры советуют не "украшать" резюме

Резюме все чаще стали напоминать профили в социальных сетях: соискатели добавляют в них селфи, смайлики и эмодзи Эксперт по вопросам карьеры в LinkedIn Дарэйн Фараз об....

Це може бути цікавим

Начальники "Киевметростроя" положили на депозиты выделенные на метро на Виноградарь деньги

Менеджеры "Киевметростроя", ведущего строительство новых станций на Виноградарь, положили на депозит часть выделенных на сооружение средств и выводили проценты н....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Патріотизм, мова та зовнішньополітичні пріоритети – громадська думка України

Абсолютна більшість населення України (75%) вважає себе насамперед громадянами України, регіональну ідентифікацію (належність до регіону, області, міста чи....

Загрузка...