В Україні можуть прийняти новий Трудовий кодекс

В Верховній Раді зареєстровано наразі два проекти нового Трудового кодексу на заміну чинному КЗпП. Ще один документ готує Кабмін.

новий трудовий кодекс

Хоча урядовий проект ще не оприлюднено, одна ряд ЗМІ називають його таким, що буде дискримінувати найманого працівника. І з огляду на політичні чинники, саме варіант Кабміну можуть прийняти з найбільшою вірогідністю.

Трудове законодавство виникло, щоб захищати слабшу сторону трудових відносин — працівника. Вважається, що для досягнення справжньої рівності працівник має бути захищений трохи, ніж роботодавець. Законодавство не має прагнути до повної формальної рівності, воно завжди має усвідомлювати вразливість однієї зі сторін, - розповів в ефірі Громадське радіо юрист Віталій Дудін.

За його словами, на жаль, той закон про працю, який зараз курсує в експертних колах, передбачає повний «демонтаж» багатьох гарантій і якраз передбачає формальну рівність між працівником і роботодавцем.

Можливо, хтось здивується, але процедура звільнення в Україні зараз ліберальніша, ніж у 21- й державі ЄС. Тобто ми вже перебуваємо у цій європейській традиції та ми повинні були розвиватись якимось еволюційним шляхом. Якщо ухвалять новий закон, наймані працівники будуть заздрити кур’єрам Glovo, які не мають якихось чітких гарантій від звільнення. На жаль, закон про працю не передбачає чітких підстав для звільнення і фактично, це цивільний договір, але він буде називатися трудовим, - зазначив єкспет.

Всі новини про ринок праці читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Зеленський відправився до Польщі з робочим візитом

Президент України Володимир Зеленський розпочинає робочий візит до Польщі, де візьме участь у заходах до річниці звільнення концентраційного табору "Аушвіц"Прези....

Це може бути цікавим

Короновирус: Как защитить себя

Коронавирусы – это большая семья вирусов, которые могут вызывать как легкие заболевания типа простуды, так и серьезные, как, например, атипичную пневмониюО том, ка....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Ротшильды будут судиться с властями Вены за дома

Наследники австрийской ветви семейства Ротшильдов подали в суд на власти ВеныПоводом для судебной тяжбы стала продажа зданий, которые до 1938 года использовал благ....

Загрузка...