​Рада ухвалила закон про захист викривачів корупції

252 народних депутати, більшість з яких зі «Слуги народу», ухвалили у другому читанні закон «Про викривачів корупції» піl час засідання Верховної Ради у четвер, 17 жовтня.

Рада ухвалила закон про захист викривачів корупції

Документ передбачає, що викривачів та їхніх близьких родичів захищає держава. Зокрема, їм гарантується анонімність, безплатна психологічна і юридична допомога та компенсація витрат на юридичну допомогу та судового збору, якщо вони беруть участь у провадженнях та судах.

За повідомлення про випадки корупції і сприяння розкриттю передбачена винагорода, її доведеться визначити суду. Максимальний розмір ― 10% від грошового розміру предмета злочину чи завданих державі збитків. Проте ця сума не може перевищувати 3000 мінімальних заробітних плат на час вчинення злочину (12,5 млн. грн. у 2019 році). Винагороду викривач корупції може отримати, якщо сума викритого корупційного акту перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у не менше 5000 разів (понад 10 млн. грн. на даний момент).

Реалізація документу потребує витрат з держбюджету України, які закладені на фінансування заходів щодо забезпечення дотримання прав і гарантій безпеки викривачів і виплату компенсацій викривачам.

Закон набуде чинності від 1 січня 2020 року.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Глава Якутии назвал антипутинского шамана «агентом Госдепа»

По словам Николаева, Габышев якобы перенес тяжкие утраты, в следствие чего пережил тяжелое потрясениеШаманом Александр Габышев, который собирался пешком идти в Мо....

Це може бути цікавим

Николас Кейдж сыграет Николаса Кейджа в фильме про Николаса Кейджа

Актеру идея очень понравилась Переговоры о запуске в производство драмы под названием «Невыносимая ноша огромного таланта» находятся на финальной стадии, перед....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Нарушил ПДД - получи СМС, заплати штраф

В скором времени украинские водители, превысившие скорость движения, будут получать СМС-сообщения на телефон....

Загрузка...