Зустріч з Президентом Латвії: Дві головні тези Володимира Зеленського по Донбасу

У Ризі пройшла зустріч Президента України Володимира Зеленського, який перебуває з офіційним візитом у Латвійській Республіці, з Президентом Латвії Егілсом Левітсом.

Зустріч з Президентом Латвії: Дві головні тези  Володимира Зеленського по Донбасу

За результатами зустрічі Володимир Зеленський та Егілс Левітс поспілкувалися з представниками засобів масової інформації.

Важливі заяви президента Зеленського щодо Донбасу, які прозвучали сьогодні за підсумками зустрічі з президентом Латвії Егілсом Левітсом:

  • На сьогодні в районах Петровського і Золотого зафіксували 2 дня без обстрілів, але для розведення сил цього мало. Говорити про відведення військ можна буде тільки після того, як ОБСЄ підтвердить на даній ділянці 7 діб "режиму тиші".
  • Імплементація "формули Штайнмайера" в закон про особливий статус Донбасу може статися після зустрічі в "нормандському форматі". "Якщо чотири сторони домовляться, як ми регулюємо далі". При цьому президент особливо підкреслив, що новий проект закону про особливий статус Донбасу поки рано обговорювати в Раді, оскільки для цього повинен бути зроблений ряд кроків.
- Я вдячний за вашу солідарність, незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а також вагому практичну допомогу у протистоянні російській агресії й у питанні повернення анексованого Криму, – сказав Володимир Зеленський.

Президент висловив переконання, що його візит до Латвії відкриє нову сторінку у відносинах двох країн.

Володимир Зеленський зазначив, що Україна, як і Латвія та інші балтійські країни, має свій важкий досвід боротьби за свободу та незалежність.

- Сьогодні Україна виборює право на європейське майбутнє й платить за це дуже страшну ціну. Ми вдячні, що у цій нелегкій боротьбі Латвія стоїть поруч із українцями, – підкреслив Президент.

Володимир Зеленський зазначив, що під час зустрічі з Президентом Латвійської Республіки було досягнуто домовленостей щодо продовження скоординованої взаємодії двох держав у міжнародних інституціях.

- Сьогодні ми домовилися продовжити скоординовану взаємодію наших держав у міжнародних інституціях – ООН, Раді Європи, ОБСЄ, а також у форматах міжпарламентської взаємодії, – констатував він.

Глава держави також згадав знакові для українців місця у столиці Латвії. Зокрема, це пам’ятник Тарасу Шевченку в центрі Риги. Крім того, сьогодні відбудеться відкриття пам’ятної дошки на честь дипломатичної місії УНР, яка розпочала свою діяльність у Ризі в січні 1920 року.

Володимир Зеленський також нагадав, що декілька днів тому в Києві було відкрито «Латвійський сквер», присвячений 100-річчю проголошення Латвійської Республіки.

- Все це, на мою думку, символізує близькість наших держав, нашу щиру дружбу та партнерство. Вірю, що в майбутньому наші відносини лише зміцнюватимуться й наповнюватимуться новим позитивним змістом, – зауважив він.

Зі свого боку Президент Латвійської Республіки Егілс Левітс наголосив на підтримці територіальної цілісності та суверенітету України й невизнанні анексії Криму.

- Ми підтримуємо Україну в намаганні стабілізувати ситуацію в регіоні (на Донбасі. – Ред.) та налагодити мир у своїй країні, – сказав Егілс Левітс.

Також Президент Латвійської Республіки зазначив, що під час зустрічі з Володимиром Зеленським обговорювалися реформи, які втілюються в Україні.

- Ми дуже високо цінуємо намагання Президента, парламенту реалізувати реформи, які принесуть позитивні результати й наблизять Україну до євроатлантичної інтеграції, – зазначив Президент Латвії.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Украине собрали рекордный урожай зерновых - Минагрополитики

На 12 ноября этого года в Украине уже собрали 70,8 млн тонн зерна с площади 14,6 млн га (96%) при средней урожайности 48,4 ц/га....

Це може бути цікавим

В Киеве могут сделать платным въезд автомобилей в центр

В Киеве могут ввести ограничение проезда по некоторым улицам, платного въезда в центр и высокой стоимости парковки там....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Стив Возняк раскритиковал кредитную карту Apple

Некоторые пользователи Apple Card заметили, что Goldman Sachs предоставляет мужчинам более крупный кредитный лимит, нежели их жёнам....

Загрузка...