Відходи в Україні хочуть зробити об'єктом права власності

Продукти життєдіяльності людини та підприємств зобов’яжуть збирати роздільно, а для моніторингу за виконанням цих правил створять спеціальний орган.

Відходи в Україні хочуть зробити об'єктом права власності

Законопроект «Про управління побутовими та іншими відходами» (№2207) представлений групою нардепів від «Слуги народу». Зазначається, що закон має сприяти залученню приватних та інституціональних інвестицій у цю сферу.

Головною метою документа є встановлення власників усіх відходів, у тому числі безхазяйних. За проектом, власники побутових та інших відходів повинні забезпечити їх тимчасове зберігання у безпечний спосіб та передати суб’єктам господарювання у сфері керування побутовими та іншими відходами впродовж року з моменту їх утворення.

Якщо власник землі знайде на своїй ділянці чужі відходи, він зможе повідомити про це місцевий орган влади або самоврядування. Вони, в свою чергу, повинні встановити власника, щоб він відшкодував усі витрати як на його пошуки, так і на утилізацію відходів.

Варто зазначити, що утилізатори також зобов'язані протягом року щось зробити з відходами, які мають відновлювальний характер. В іншому випадку їх можуть позбавити ліцензії на цей вид діяльності.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Нові Правила користування метро: впровадження електронного квитка і заборона жебракування

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили нові Правила користування київським метрополітеном, розроблені Департаментом транс....

Це може бути цікавим

У Київському органному залі зіграють унікальний концерт

Музичний світ святкує у 2019 році 200 років з дня народження композитора Станіслава Монюшка (1819-1872) - найвидатнішого, поряд з Шопеном, польського композитора ХІХ століт....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В Украине резко повысилась цена на импортный газ

За последний месяц стоимость одной тысячи кубометров импортного газа выросла на 14,2% в долларовом эквиваленте....

Загрузка...