В МОН кажуть про збільшення студентів з окупованих територій в українських вишах

Робота освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» сприяла збільшенню майже в двічі кількісті вступників з окупованих територій.

вступ переселенці

Про це повідомила міністр освіти і науки Ганна Новосад, пише Освіта.ua.

Як вказано, після старту роботи освітніх центрів у 2016 році понад 850 абітурієнтів з Донбасу вступили в українських вишів за спрощеною процедурою, тоді як цього року їх кількість досягла 1 600. За цей же період кількість вступників серед кримчан збільшилася від 153 до 265.

За словами Ганни Новосад, цього року освітні центри працювали з 3 червня до 27 вересня.

«Загалом ми спостерігаємо постійне збільшення кількості дітей, які вступають в українські виші як через центри «Крим-Україна», так і через центри «Донбас-Україна». Зазначу, що вступ абітурієнтів з Криму та Донбасу – це завжди перепони зі сторони Російської Федерації, яка окупувала ці території. Усе це спричиняє те, що кількість дітей, які мають доступ до української освіти, все одно не є високою. Тому ми маємо низку заходів задля захисту потенційних вступників. До них, наприклад, належить шифрування особистих даних в наказах про зарахування», – розповіла міністр.

Зокрема, центри «Крим-Україна» цього року працювали на базі 35 закладів вищої освіти в різних регіонах України – Києві, Львові, Одесі, Миколаєві, Харкові, Херсоні, Запоріжжі та Дніпрі. Кримчани могли вступати до вишів, де створені такі центри, на місця державного замовлення в межах встановлених квот. Цього року їх обсяг склав 2 600 місць.

Всі новини освіти, вступу та ЗНО читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Списки абітурієнтів, що поступили на бюджет та контракт, можна подивитись онлайн.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Ціни на житло зростають - Держстат

Квартири в Україні подорожчали на 6-11%У третьому кварталі 2019 року ціни на квартири в Україні на первинному ринку виросли, проте вартість нового житла росте не швидш....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Кличко збирає депутатів Київради 24 жовтня

Мер Києва Віталій Кличко за зверненням депутатів Київради скликав на 24 жовтня сесійне засідання Київської міської ради....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В Киеве дотла сгорел магазин «Конфискат»

Магазин «Конфискат» расположенный на столичной Троещине, загорелся в ночь на вторник, 22 октября....

Загрузка...
Загрузка...