Нобелівську премію дали за вивчення адаптації клітин до кисню

Премію між собою розділило троє учених

У понеділок, 7 жовтня, в Стокгольмі оголосили нових володарів Нобелівської премії з медицини та фізіології. Ними стали три вчених - Вільям Келін, Пітер Реткліфф і Грегг Семенза, - які вивчили реакцію клітин на різні рівні кисню. Про це повідомляється на офіційній сторінці Нобелівської премії.

В описі до дослідження лауреатів йдеться, що сам кисень, як елемент був вивчений багато століть тому, а ось те, як клітини адаптуються до зміни його рівня, - досі досліджень не проводилось. Вчені ж визначили молекулярний механізм, який контролює активність генів при різних рівнях кисню, - відкриття повинне допомогти в боротьбі з анемією, онкологічними та іншими захворюваннями.

Вручати Нобелівську премію будуть протягом тижня: 8 жовтня оголосять лауреата з фізики, 9 жовтня - з хімії, 10 жовтня - з літератури. Володар Нобелівської премії миру стане відомий 11 жовтня.

У 2018 році розмір Нобелівської премії збільшили до 9 млн шведських крон (менше $ 1 млн). У цьому році сума залишиться такою ж. Церемонія нагородження лауреатів відбудеться традиційно в Стокгольмі 10 грудня. У цей день в 1896 році помер шведський підприємець і винахідник, засновник премії Альфред Нобель.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Полиция открыла уголовное дело из-за пристройки на Майдане

По факту незаконной надстройки на крыше дома на Майдане Незалежности открыли уголовное дело....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Пенсии хотят "отвязать" от прожиточного минимума

Прожиточный минимум перестал быть критерием бедности и используется лишь как фискальный индикатор....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Субсидії. Що змінилось

В правилах нарахування субсидій нічого не змінилося: категорії тих, хто має право звернутися за субсидіями, залишилися колишніми, вимоги до документів – теж....

Загрузка...
Загрузка...