Як накопичити на гідну старість - поради

Гроші на старість краще відкладати самому, а не сподіватися на державу

Нагадаємо, всього існує три рівня пенсійної системи, два з яких вже працюють в Україні:

  • перший рівень – солідарна система, по якій зараз все і отримують пенсії. Її суть в тому, що з зарплат працівників автоматично відраховуються внески в Пенсійний фонд;
  • другий рівень – накопичувальний, кожен українець (або роботодавець від його імені) відраховує із зарплати певну суму, яка лягає на державний рахунок, з якого після йтимуть додаткові пенсійні виплати;
  • третій рівень – добровільно накопичувальний, коли людина сама відкладає гроші на старість в той фонд, який він вважатиме оптимальним і надійним. Цей рівень в Україні вже давно працює, але користується ним тільки кожен 13-й українець.

Таким чином, якщо солідарна пенсійна система покликана забезпечити громадян мінімальної та гарантованої пенсією, то два наступні рівня допомагають підвищити розмір майбутньої пенсії. Тому покладатися на солідарну систему і при цьому розраховувати на гідну пенсію у нас в країні не доводиться. Більш того, експерти впевнені, що гідна пенсія в Україні можлива тільки тому випадку, якщо ти сам на її накопичити.

Експерти дають кілька порад, які допоможуть українцям на пенсії отримувати гідні виплати.

Про це йдеться у матеріалі Znaj.

Страховий стаж

Як відомо, розмір пенсії залежить від страхового стажу особи та, що особливо важливо, від заробітку (доходу), який отримували протягом своєї трудової діяльності. У цьому випадку допоможуть депозит або дохід від оренди нерухомості.

Правда, експерти ринку нерухомості кажуть, що прибутковість від здачі в оренду не перевищує 4-6% річних. Це нижче прибутковості за вкладами, але все може змінитися.

Накопичувальна пенсія

Є ще один варіант інвестицій в пенсії – це накопичувальна пенсія. З цим можуть допомогти недержавні пенсійні фонди та страхові компанії, вони пропонують для майбутніх пенсіонерів програми пенсійного страхування. За довгостроковим договором кожен місяць треба платити певну суму, а вони інвестують гроші та отримують дохід.

Окремо експерти не рекомендують зберігати заощадження в гривнях, найстабільнішою світовою валютою залишається долар. Обирайте для довгострокового інвестування його. Бажано вкладати кошти в різні активи: валюти, нерухомість, акції, облігації.

Але поки другий рівень пенсійної системи так і не впровадили, а отримувати хорошу пенсію все ж хочеться, можна спробувати накопичити її самостійно – ні, не відкладаючи заощадження під матрац або закопуючи десь в трилітровій банці.

Як вибрати надійний пенсійний фонд

Нагадаємо, що третій рівень – добровільно накопичувальний, тому кожен бажаючий може ним скористатися і звернутися до державного пенсійного фонду, або ж почати відкладати заощадження в один з недержавних пенсійних фондів. Зараз в Україні функціонує 64 недержавних пенсійних фонди.

Але далеко не до всіх фондів варто звертатися. Так, про деякі з них в інтернеті немає ніякої інформації. Нещодавно було презентовано рейтинг відкритості Недержавних пенсійних фондів (НПФ), який складали в комітеті фінансового ринку і питань соціальної відповідальності бізнесу при Торгово-промисловій палаті України. Про це писало видання СЕГОДНЯ. Виявилося, що тільки вісім недержавних пенсійних фондів повністю розкривають інформацію про свою діяльність. Інформація про інші фондах в інтернеті є тільки частково, а дані про шести фондах і зовсім не вдалося знайти в мережі.

Перед тим, як обирати недержавний пенсійний фонд, експерти радять звернути увагу на:

  • Основну увага потрібно приділити КУА (компанії з управління активами, – ред.), Яка управляє активами НПФ.
  • КУА, в свою чергу, обирає банк-зберігач. На надійність і фінансовий рейтинг банку також треба звертати увагу.
  • По можливості на сайті НПФ або обслуговуючих організацій ознайомитися з інвестиційним портфелем, пильно звернувши увагу, наскільки він (пенсійний фонд, – ред.), Відкритий, деталізований. Наявність кругової діаграми – це ні про що. Важливо, повне розуміння, скільки і в які активи інвестує НПФ, а точніше КУА.
  • Звернути увагу на позиції НПФ в рейтингу відкритості НПФ.
  • Уважно прочитати і погуглити інформацію про членів ради НПФ, тому що якщо це боти, є велика ймовірність злити свої гроші

Ідеальний варіант – це наявність у людини, яка хоче вкласти гроші в такий фонд, можливості прямого коммуніцірованія і безпосереднього впливу на формування інвестиційної політики.

Якщо ви вибрали недержавний пенсійний фонд, і він, по закінченні якогось часу почав вас не влаштовувати – ви можете спокійно змінити його і не втратити при цьому гроші. До того ж, гроші в НПФ можуть бути успадковані вашими родичами. Режим внесків до такого фонду – абсолютно вільний.

Нагадаємо, українцям в недалекому майбутньому тричі перерахують пенсії. У грудні 2019 року на 74 гривні збільшиться мінімальна виплата, а в 2020 році очікуються ще два перерахунку: в результаті зростання прожиткового мінімуму і завдяки осучасненню.

Як відомо, у Верховній Раді хочуть переглянути пенсійний вік для жінок — депутати не проти відкласти підвищення пенсійного віку до 2022 року. Однак експерти кажуть, що це може збільшити дефіцит Пенсійного фонду.

Всі новини про пенсії в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Домашня аптечка. Що в ній має бути

Хворобу неможливо передбачити, але підготуватися до ймовірних проблем зі здоров'ям можливо....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Почему вам нужен свой огород

Есть много причин, по которым содержание собственного огорода может принести как личную, так и экологическую пользу Успех такого дела во многом зависит от того, ск....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Ветер 216 км/ч, реки вместо дорог и разрушенные дома: на Японию обрушился «Хагибис»

Максимальный уровень угрозы, который был объявлен в Токио из-за тайфуна «Хагибис», снят....

Загрузка...
Загрузка...