Виставка ARTEFACT: Chernobyl 33 вражає та запрошує до переосмислення

26 вересня у Річковому вокзалі в центрі Києва відбулася прем'єра першої міжнародної медіа-арт виставки ARTEFACT: Chernobyl 33. Разом з експонатами було презентовано тизер документальної арт-стрічки про Чорнобиль та трек самого відомого бітбоксера світу DubFX, створеного спеціально для виставки.

У Києві відкрилася виставка ARTEFACT: Chernobyl 33

Впродовж 10 днів сучасні лазерні, проекторні, VR та AR інсталяції будуть занурювати відвідувачів в атмосферу та проблематику виставки, що присвячена маніпулюванню та замовчуванню інформації навколо Чорнобильської катастрофи.

- Завдяки сучасним технологіям та баченню митців виставка працює глибоко з емоціями та відчуттями. Це дійсно можливість увійти у суперсучасний портал у Чорнобиль. І навіть мене - людину, що все життя займається чорнобильською тематикою - ці інсталяції сильно вражають, - зазначила науковий директор музею Чорнобиль та головний експерт з чорнобильської тематики Анна Королевська.

У Києві відкрилася виставка ARTEFACT: Chernobyl 33

Виставка поєднала більше 20 українських та міжнародних експонатів від артистів з Китаю, Іспанії, Італії, Данії. Як зазначив міжнародний куратор Юрій Лех, засновник іспанського медіа-арт фестивалю MADATAK:

- Українці дуже талановита нація. Через такі соціальні культурні проєкти, через сучасне переосмислення минулого ви можете розповісти світу, хто ви є насправді.

Українські куратори виставки Валерій Коршунов та Ярослав Костенко розповіли, що виставка розпочалась 26 квітня всього з декількох експонатів сумісного проєкту з музеєм Чорнобиля і виросла до міжнародного масштабу та виставки на 2 поверхи Річкового Вокзалу.

У Києві відкрилася виставка ARTEFACT: Chernobyl 33

Другий поверх Річкового Вокзалу вперше відкрито для відвідування спеціально для виставки та він повністю ідентичний до будівель та їх стану сьогодні у Чорнобильський Зоні. Це додає унікальності атмосфері виставки та реалістичності експонатам. Це мабуть краще місце для такої виставки про Чорнобиль.

У Києві відкрилася виставка ARTEFACT: Chernobyl 33

На відкритті виставки вперше було презентовано трек найвідомішого бітбоксера світу DubFX - який він написав спеціально для одного з експонатів виставки на основі бібліотеки “Звуки Чорнобиля” проєкту ARTEFACT та з використанням народних фольклорних пісень бабусь Чорнобильського регіону. Послухати його наразі можливо лише на виставці.

У Києві відкрилася виставка ARTEFACT: Chernobyl 33

Виставка працює щодня з вільним входом з 11:00 до 21:00 години. І поки на вулиці холодно та сіро - самий час відвідати яскраву медіа-арт виставку, яка після прем’єри в Києві буде експонуватися у світі.

Нагадуємо, що є можливість замовити авторські та кураторські екскурсії для великих компаній — від 20 осіб.

Для цього необхідно лише зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/5yYMVrJrdvyqkfXL7.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити всі найкращі фестивалі та концерти в Києві.

Всі новини шоу бізнесу читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В МИД заявляют о наличии "плана Б" по решению проблем Донбасса

Министр иностранных дел Вадим Пристайко сообщает, что альтернативой "Минским соглашениям" может быть операция по поддержанию мира, которая не предусмотрена "Минск....

Це може бути цікавим

​В Украине отменены предельные тарифы на отопление и горячую воду

Решение об отмене предельных тарифов на отопление и горячую воду принял Кабинет министров Украины....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Газ для населения в Украине может подорожать еще на 20% - эксперт

С 1 декабря цена на газ для населения в Украине может увеличиться еще на 20%, так как европейские цены на газ уже выросли в 1,5 раза....

Загрузка...