​Як нараховують пенсію за віком учасникам бойових дій

Збільшення виплати у розмірі 25 % прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Таке підвищення передбачено до пенсій учасників бойових дій.

Як нараховують пенсію за віком учасникам бойових дій

Як нараховують пенсію за віком учасникам бойових дій та які додаткові доплати передбачені у цьому випадку, повідомляє офіційне видання Державної фіскальної служби «Вісник».

Так, розмір мінімальної пенсії за віком визначається за нормами ст. 27 та з урахуванням норм ст. 28 Закону № 1058. Він залежить від страхового стажу і заробітку особи, за умови наявності необхідного страхового стажу (35 років для чоловіків та 30 років для жінок). Якщо страховий стаж перевищує відповідно 35 та 30 років, встановлюється доплата за понаднормовий стаж.

У випадку із нарахуваням пенсій учасникам бойових дій встановлюється підвищення в розмірі 25 % прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. З 01.07.2019 р. — 391 грн (1 564 грн × 25 %), цільова грошова допо¬мога в розмірі 40 грн.

Крім того, можуть бути встановлені:

 • надбавка на непрацездатних осіб, які перебувають на їх утриманні (зокрема на дітей до 18-річного віку — 150 грн на кожного утриманця);
 • надбавка на догляд (одиноким особам, які потребують постійного догляду) та у разі наявності права встановлюється пенсія за особливі заслуги перед Україною.
 • Учасникам бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги, встановлені ст. 13 Закону України від 22.10.93 р. № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для інвалідів війни I групи (замість 25 % прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, пенсія підвищується на 50 % цього самого прожиткового мінімуму).

  Крім того, постановами Кабміну від 28,07.2010 р. № 656 та від 28.12.2011 р. № 1381 установлено, що учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає 165 % прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, що втратили працездатність, виплачується щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

  Від 01.07.2019 р. мінімальний розмір пенсійної виплати учасників бойових дій становить 2 580,60 грн (165 % прожиткового мінімуму (1 564 грн), встановленого законом для осіб, що втратили праце¬здатність.

  Учасникам бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, щомісячна державна адресна допомога до пенсії встановлюється у сумі, що не вистачає до 650 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в розмірі, встановленому для осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи). З 01.07.2019 р. — 10 166,00 грн (1 564,00 грн × 650 %).

  Усі новини про пенсії в Україні читайте в разділі #Соціалка на Соцпорталі.

  Подписывайтесь на наш Youtube-канал, чтобы не пропустить новые видео на остросоциальную тематику.

  Коментарі

  Рекомендуємо прочитати

  ​Снегопады и морозы: синоптик дал прогноз погоды в Украине на ноябрь

  Холодная и снежная погода ждет украинцев уже в ноябре....

  Загрузка...

  Це може бути цікавим

  Девять лет в сумерках. В Нидерландах нашли семью, что годами жила в подвале ожидая конец света

  В Нидерландах семья девять лет ждала апокалипсиса в подвалеПолиция Нидерландов обнаружила в отдаленной деревеньке Рейнервольде на северо-востоке страны пятерых ....

  Новости партнеров

  Дивіться, що пишуть

  SpaceX планирует вывести на орбиту ещё 30 000 спутников Starlink

  Масштаб проекта SpaceX Starlink может увеличиться почти в четыре раза, по сравнению с изначальными планами компании....

  Загрузка...
  Загрузка...