​Україна: Космос хочуть "віддати" підприємцям

На сайті Верховної Ради опублікували проект закону №1071, за допомогою якого депутати хочуть дозволити приватним компаніям запускати ракети в космос.

Космос хочуть віддати підприємцям

На їхню думку, це позитивно позначиться на розвитку космічної галузі країни, приверне до неї інвестиції, а також призведе до появи нових робочих місць.

На даний момент в Україні діяльність, пов'язана з випробуванням, виробництвом та експлуатацією ракет-носіїв, може здійснюватися тільки державними компаніями.

Якщо закон приймуть, суб'єктами космічної діяльності в Україні зможуть бути не тільки держкомпанії, але також підприємства будь-якої форми власності та організаційно-правової форми.

Депутати пропонують виключити із закону положення про ліцензування космічної діяльності. Щоб займатися космічною діяльністю (запускати ракети в космос, здійснювати посадку і управління ракетоносіями і т.д.), підприємцям необхідно буде отримати дозвіл у відповідному органі влади.

Якщо орган не встигне видати дозвіл (або відмову) у встановлений з моменту подачі заяви термін (15 днів), пропонується ввести принцип «мовчазної згоди» — тобто підприємство зможе займатися діяльністю без виданого дозволу. Також підприємці зобов'язані будуть подавати декларації про те, що вони здійснюють космічну діяльність. Відомості з них будуть опубліковані у відповідному Реєстрі.

Про високі технології і підкорення космосу читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Київська влада направила 14 мільйонів гривень на житло дітям-сиротам

Квартири отримають 18 осіб 13 вересня, комісія з питань розподілу коштів субвенції з державного бюджету Києва направила 14 млн гривень на купівлю житла дітям-сиротам ....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Qantas Airways запустит 20-часовые рейсы. Но сначала их протестируют сотрудники самой компании

Австралийская авиакомпания Qantas Airways начнет выполнять тестовые перелёты из Нью-Йорка и Лондона в Сидней Об этом сообщает Bloomberg....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

До кінця року в Україні з'являться нові дитячі садки

У МОН розповіли, скільки дитсадків планують відкрити до кінця рокуВ Україні планується ввести в дію до кінця цього року понад 50 дитячих садків....

Загрузка...
Загрузка...