ВООЗ розповіла про шкоду мікропластика в питній воді

Новий звіт організації

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) опублікувала новий звіт, в якому йдеться про вміст мікропластика в питній воді. Зараз вчені схиляються до того, що подібні частинки, що містяться у воді для пиття, не є небезпечними для людського організму, але відзначають, що дані про це поки дуже обмежені.

ВООЗ наполягає на тому, щоб якомога швидше і ретельніше вивчити вплив пластика на здоров'я людини. Справа в тому, що досліджень на цю тему мало, а крім того, відсутні стандартизовані методи вимірювання мікропластикових частинок у воді.

ВООЗ також закликає скоротити використання пластика, який в будь-якому випадку забруднює навколишнє середовище і впливає на всі живі організми.

Люди створюють величезну кількість цього матеріалу - як пише видання Wired, майже 400 мільйонів тонн було виготовлено в 2015 році, і очікується, що до 2025 року це виробництво подвоїться. При цьому в океани щорічно потрапляє його - 8 мільйонів тонн.

Wired зазначає, що мікропластик може потрапити в питну воду різними способами. Ми дихаємо найдрібнішими частинками пилу, що осідає в тому числі в прісних водах. Крім того, в них потрапляє і звичайне пластикове сміття, яке з плином часу розпадається на дрібні шматочки. Не забувайте і про синтетичні тканини, які при пранні виділяють мікропластіковие волокна - вони в кінцевому підсумку теж виявляються в океанах.

ВООЗ відзначила, що стічні води проходять очистку, після якої велика частина мікропластіка (90%) видаляється. Але в бідних або країнах, що розвиваються у людей не завжди є доступ до чистої води.

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Києві відбувся Всеукраїнський марш за тварин

Акція відбулась вже втретє....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Пора в армию. В Киеве стартовал осенний призыв на срочную военную службу

В Киеве начинается очередной осенний призыв граждан на срочную военную службу Об этом сообщают Буквы со ссылкой на пресс-службу Киевской городской государственн....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Що у Києві планують збудувати, облаштувати та реконструювати до 2023 року

У КМДА прогнозують зростання доходів бюджету до 71 млрд у 2022 році , а видатків – до 69 млрдВ КМДА опублікували прогноз бюджету столиці, і це вперше, коли він розрахова....

Загрузка...
Загрузка...