Уряд вимагає від муніципалітетів більше витрачати на ЖКГ

В Україні усіма муніципалітетами на сферу ЖКГ сумарно витрачається приблизно 4 млрд грн. - Зубко

Такі данні оприлюднив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, в ефірі радіо «Новое время», повідомляє Мінрегіон.

За його словами на місцях є достатньо коштів, які можна було б направити на розвиток саме цієї галузі.

“Адже сьогодні місцеві бюджети мають величезні кошти. Лише за перше півріччя 2019 року, у порівнянні з минулим роком, місцеві бюджети зросли на 22%. А це означає, що на кінець року у бюджетах розвитку місцевого самоврядування буде приблизно 290 млрд грн”.- додав він.

За його словами, житловий сектор залишається за межею наднизької енергоефективності. Якщо перевести його споживання у кіловати на квадратний метр, то минулий рік він закінчив на позначці 172 кВТ на 1м2. У той час, як Польща витрачає 78 кВТ, а Німеччина — 50 кВТ.

"В Україні близько 160 тисяч багатоповерхівок підключено до централізованого опалення. Але саме централізоване опалення, яке надає монополіст, несе у собі 12% втрат. Якщо ж говорити загалом про ефективність, то ці втрати перевищують 20%", - заявив Зубко.
"Сьогодні 42 українських міста співпрацюють з такими фінансовими установами як Європейський інвестиційний банк та Світовий банк, впроваджуючи проекти від модернізації водопостачальних та теплопостачальних підприємств до будівництва полігонів для утилізації відходів. Але ж в країні 188 міст обласного значення. Тому цього недостатньо", — наголосив урядовець.

За його словами, сьогодні, коли місцеві бюджети загалом мають 290 млрд грн, Уряд мотивує самоврядування вкладати кошти в модернізацію комунальних підприємств, передаючи тарифоутворення на місця.

Вже діє Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Згідно з яким, послуга починає рахуватися від моменту входу в будинок. Тоді як раніше всі втрати по дорозі до будинку, теж перекладалися на мешканців. Крім того, Законом встановлено конкретну відповідальність постачальника за надання неякісної послуги. Раніше повернути гроші за неякісну послугу було не можливо. Зараз ця можливість є.

Також надважливий і Закон України «Про комерційний облік», завдяки якому рівень обліку тепла у багатоповерхових будинках зріс з 22% у 2014 році до 80% цього року. Однак, Зубко вважає, що до кінця року ця зифра має зрости до 100%.

Всі новини про субсидії в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Україна востаннє планує бюджет на рік вперед – Гончарук

2019 рік стане останнім, коли відбувається щорічне планування бюджету....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Біля узбережжя Багамських островів сформувався новий шторм

Швидкість вітру в зонії дії нового шторму Умберто досягає 64 км/г Не виключено, що шторм Умберто на шляху до американського штату Флорида через два-три дні посилитьс....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Японии создали устройство для борьбы с харассментом в общественном транспорте

Всю серию устройств раскупили за первые полчаса продаж Гаджет позволяет женщинам и мужчинам, к которым домогаются в общественном транспорте, отметить обидчика пе....

Загрузка...
Загрузка...