Україні не вистачає експертів з видобутку корисних копалин

Мінекономрозвитку прогнозує зростання потреби у працівниках видобувної галузі

Прогнозуючи нестачу кадрів, Мінекономрозвитку посилається на середньостроковий прогноз, на підставі якого вормуються державні замовлення у вишах. Про це пише УНН.

Створений цей прогноз на виконання статті 2 Закону України “Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів” та пункту 8 Порядку формування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 № 306.

“Середньостроковий прогноз складено на базі даних Держстату щодо кількості зайнятого населення за видами економічної діяльності та за професійними групами з урахуванням пропозицій центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської міської державної адміністрації, Національної академії наук України, галузевих національних академій наук, інших бюджетних установ”, — пояснюють у Міністерстві.

Так, за оцінками Мінекономрозвитку у професійному розрізі у 2019 році найбільшою буде потреба у робітниках з видобутку корисних копалин і на будівництві — 43,48 тис. осіб. До 2022 року потреба у цих кадрах зросте до 48,37 тис. осіб.

За оцінками Мінекономрозвитку, потреба у фахівцях та робітничих кадрах на ринку праці на 2019 рік становитиме близько 385,06 тис. осіб., у 2020 році вона досягне 399,57 тис. осіб, у 2021 році — 413,77 тис. осіб, у 2022 році — 442,54 тис. осіб.

Найбільша потреба у 2019 році очікується у промисловості (95,49 тис. осіб), оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів (72,8 тис. осіб), будівництві (68,33 тис. осіб), державному управлінні та обороні, обов’язковому соціальному страхуванні (25,26 тис. осіб).

У 2022 році збережеться тенденція до найбільшого зростання потреби в кадрах у промисловості — до 100,23 тис. осіб.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити відео на гостросоціальну тематику.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпортале.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

От жителей Туркмении требуют справки о живых и мертвых родственниках - "Туркменская инициатива по правам человека"

Одним из методов усиления контроля туркменских силовиков над жителями страны стало требование раз в несколько месяцев предоставлять данные о родных - в том числе ....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Amazon тестирует оплату товаров с помощью взмаха руки

Amazon тестирует новую биометрическую систему оплаты товара на основе принципов бертильонажа....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Сумські науковці створили «натуральні» пакети

Сумські науковці презентували пакет із натуральних рослинних компонентів, вироблений на промисловому обладнанні – екструдері Про це у Фейсбуці повідомив доцент....

Загрузка...
Загрузка...