Експерти вивчили Озеро скелетів в Гімалаях, але загадок тільки додалося

Діаметр озера становить всього 40 метрів

Озеро Роопкунд, розташоване в глибині Гімалаїв на висоті понад п'яти кілометрів, неофіційно відомо як Озеро скелетів. Таку назву воно отримало через кістки сотень людей, розсипаних по його берегах. Хто були померлі тут люди, коли і чому вони загинули, залишалося загадкою. Ці кістки досі ніколи не піддавалися систематичному дослідженню.

Тепер експерти визначили вік і походження останків. Дивовижні результати цієї більш ніж десятирічної роботи описані в науковій статті, опублікованій в журналі Nature Communications групою з 28 дослідників з наукових установ Індії, США і Європи.

Фахівці вивчили 38 скелетів, визначивши їх вік, проаналізувавши їх ДНК і вивчивши ізотопний склад зубів, який допоміг визначити дієту нещасних.

Аналіз ДНК показав, що померлі тут люди дуже різнилися за походженням. Предки 23 осіб походили з Індії, але не з однієї популяції, а з різних. А ось 14 осіб, схоже, були вихідцями з Середземномор'я. Їх гени характерні для жителів Греції і Криту. Як уродженці середземноморських берегів виявилися в серці важко прохідних Гімалаїв в п'яти тисячах кілометрів від батьківщини, залишається загадкою. Нарешті, ще одна людина була родом з Південно-Східної Азії.

"Ми були надзвичайно здивовані генетикою скелетів Роопкунда", - зізнається співавтор дослідження Ейдінов Харні (Éadaoin Harney) з Гарвардського університету.

Різнорідне походження останків підтверджує і аналіз мітохондріальної ДНК, витягнутої з 72 скелетів, а також аналіз їх дієти. Наприклад, вихідці із Середземномор'я, на противагу своїм індійським побратимам по нещастю, їли мало проса.

Між іншим, раціон показав, що загиблі вихідці з Південної Азії належали ще й до різних соціально-економічних груп. Хтось із них обідав як заможна людина, а хтось - як бідняк.

Нарешті, ще один сюрприз піднесла радіоуглеродне вивчення кісток. Виявилося, що загиблі не жертви однієї катастрофи, як вважалося раніше. Тут сталося як мінімум дві трагедії, розділені інтервалом в тисячу років.

А саме, уродженці Індії померли в VI-X столітті нашої ери (можливо, не всі одночасно). Вихідці із Середземномор'я і людина з Південно-Східної Азії розділили їх долю приблизно в XIX столітті.

Причина, по якій ті і інші виявилися на берегах маленького озера в глибині Гімалайських гір, а також причина їх смерті, залишається загадковою.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Під Києвом у ДТП за участю вантажівки загинули четверо людей

Чотири людини загинуло внаслідок зіткнення легковика і вантажівки під Києвом....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Видобуток нафти в Саудівській Аравії впав удвічі після атаки дронів

У Саудівській Аравії після атаки безпілотників на нафтопереробний завод та інші об’єкти компанії Saudi Aramco видобуток нафти впав майже удвічі Про це повідомляє Reuters ....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Українці стали їсти менше імпортного м'яса

Здебільшого українці їдять польську свинину У серпні 2019 року Україна завезла 2,75 тис....

Загрузка...
Загрузка...