У «швидкій» з’являться бригади парамедиків: що зміниться

У бригадах “швидкої” працюватимуть парамедики та екстрені медичні техніки

В Україні впроваджують нові стандарти роботи екстреної медичної допомоги, за якими у бригадах «швидкої» працюватимуть парамедики та медтехніки. Зміни почнуть діяти з 2025 року, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

“Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови “Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги”, – йдеться у повідомленні.

Бригади парамедиків працюватимуть з лікарськими та фельдшерськими бригадами екстреної медичної допомоги.

До 2025 року всі фельдшери і медсестри повинні пройти навчання та отримати кваліфікацію «парамедик». Це фахівець, який допомагає постраждалим на догоспітальному етапі й транспортує їх до лікарні.

Усі водії автівок швидкої допомоги також пройдуть навчання і отримають кваліфікацію «екстрений медичний технік». Це людина без медичної освіти, але зі спеціальною підготовкою, яка допомагає лікарям і парамедикам.

Зазначається, що ухвалена постанова змінює склад бригад екстреної медичної допомоги та вводить поняття “бригади парамедиків”.

“Такі бригади працюватимуть паралельно з лікарськими та фельдшерськими бригадами екстреної медичної допомоги. Ці три види бригад працюватимуть до 2025 року. У 2025 році склад всіх бригад екстреної медичної допомоги відповідатиме єдиному стандарту. Тож до цього часу всі фельдшери з медицини невідкладних станів і медичні сестри, які зараз працюють в бригадах екстреної медичної допомоги, мають пройти перенавчання і отримати кваліфікацію “парамедик”, – зазначили у МОЗ.

Парамедик — це фахівець, який надає широкий спектр рятувальних медичних послуг за сучасними стандартами на догоспітальному етапі й своєчасно транспортує постраждалого до лікарні.

В Україні з 2018 року почали готувати парамедиків. Професії «парамедик» та «екстрений медичний технік» були запроваджені у країні з 2017 року.

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Україна востаннє планує бюджет на рік вперед – Гончарук

2019 рік стане останнім, коли відбувається щорічне планування бюджету....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Беленюк вийшов у фінал чемпіонату світу і завоював олімпійську ліцензію

Український борець Жан Беленюк пробився до 1/2 фіналу Чемпіонаті світу в Нур-Султані (Казахстан)Лідер збірної України із греко-римської боротьби Жан Беленюк пробив....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Соевое мясо полезно для экологии, но не для организма - бизнесмен

Генеральный директор и соучредитель сети супермаркетов Whole Foods Джон Мэкки обеспокоен ажиотажем, который разгорелся вокруг темы альтернативного мяса «Если посмот....

Загрузка...
Загрузка...