У «швидкій» з’являться бригади парамедиків: що зміниться

У бригадах “швидкої” працюватимуть парамедики та екстрені медичні техніки

В Україні впроваджують нові стандарти роботи екстреної медичної допомоги, за якими у бригадах «швидкої» працюватимуть парамедики та медтехніки. Зміни почнуть діяти з 2025 року, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

“Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови “Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги”, – йдеться у повідомленні.

Бригади парамедиків працюватимуть з лікарськими та фельдшерськими бригадами екстреної медичної допомоги.

До 2025 року всі фельдшери і медсестри повинні пройти навчання та отримати кваліфікацію «парамедик». Це фахівець, який допомагає постраждалим на догоспітальному етапі й транспортує їх до лікарні.

Усі водії автівок швидкої допомоги також пройдуть навчання і отримають кваліфікацію «екстрений медичний технік». Це людина без медичної освіти, але зі спеціальною підготовкою, яка допомагає лікарям і парамедикам.

Зазначається, що ухвалена постанова змінює склад бригад екстреної медичної допомоги та вводить поняття “бригади парамедиків”.

“Такі бригади працюватимуть паралельно з лікарськими та фельдшерськими бригадами екстреної медичної допомоги. Ці три види бригад працюватимуть до 2025 року. У 2025 році склад всіх бригад екстреної медичної допомоги відповідатиме єдиному стандарту. Тож до цього часу всі фельдшери з медицини невідкладних станів і медичні сестри, які зараз працюють в бригадах екстреної медичної допомоги, мають пройти перенавчання і отримати кваліфікацію “парамедик”, – зазначили у МОЗ.

Парамедик — це фахівець, який надає широкий спектр рятувальних медичних послуг за сучасними стандартами на догоспітальному етапі й своєчасно транспортує постраждалого до лікарні.

В Україні з 2018 року почали готувати парамедиків. Професії «парамедик» та «екстрений медичний технік» були запроваджені у країні з 2017 року.

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Одкровення від Тимофія: як автор трудової реформи заганяє себе у пастку

Проте, незнання очевидних речей або схильність до маніпуляцій приводить його до неочікуваних висновків....

Це може бути цікавим

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Правительство усилит контроль за оборотом алкоголя

Половина алкоголя в нашей стране - подделка Министр Кабинета министров Дмитрий Дубилет заявил, что в Украине разработают проект “Электронная акцизная марка“....

Загрузка...