У суді розповіли, як в Україні неповнолітні можуть створити шлюб

Хмельницький міськрайонний суд розповів, за яких умов неповнолітні можуть одружуватись.

У суді розповіли, як в Україні неповнолітні можуть створити шлюб

Також в суді пояснили, хто може звертатись за наданням права на шлюб, та в якому випадку суд задовольнить заяву.

Право на створення сім'ї мають особи, які досягли шлюбного віку, тобто 18-річчя. Це вік, коли люди досягають соціальної, фізичної та психічної зрілості. Чоловіки та жінки мають однакові права на шлюб, без будь-яких обмежень щодо раси, національності чи віросповідання - про це йдеться в Декларації прав людини, затвердженої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році.

Головним аспектом для вступу до шлюбу є вільне волевиявлення жінки і чоловіка на реєстрацію шлюбу без будь-якого насильства, тиску чи погроз з боку родичів.

Якщо бажання одружитись приходить до неповнолітнього, то таке право йому надає суд, який розглядає справу за місцем проживання заявника. Заява буде одобрена, якщо це відповідатиме інтересам неповнолітнього, а суд отримає вагомі на те докази. Найчастіше такими доказами є вагітність жінки, народження у пари дитини чи фактичне проживання чоловіка і жінки. Варто зауважити, що батьки неповнолітнього, хоч і є зацікавленими особами у справі, але їх згода чи заперечення не матимуть вирішального впливу на рішення суду.

Кожен випадок, коли до суду звертаються з проханням про зниження шлюбного віку є індивідуальним і детально розглядається суддею. Варто зазначити, що суд розглядає право на одруження неповнолітнього саме з конкретною особою, а не взагалі будь з ким. Подавати заяву за надання судом права на шлюб має особа, якій виповнилось 16 років.

Всі цікаві новини України та світу читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Под Киевом два человека погибло из-за поджога сухой травы

В Киевской области возгорание сухой травы стало причиной трагедией....

Загрузка...

Це може бути цікавим

​В «Слуге народа» рассказали о планах реформы децентрализации

Замена должности главы облгосадминистрации постом префекта, создание райисполкомов в Киеве и проведение местных выборов....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Одеській області 5-річний хлопчик згорів у стозі сіна

Хлопчик бавився запальничкою, внаслідок чого і сталося займання....

Загрузка...
Загрузка...