Вчені підтвердили: рослинне харчування корисне для серця

Результати показали, що ймовірність зіткнутися з серцево-судинним захворюванням на 16% менше у людей, які харчуються переважно рослинними продуктами

Нове дослідження, опубліковане в журналі Американської кардіологічної асоціації, довело, що рослинне харчування знижує ризик серцево-судинних захворювань у людей середнього віку. Раніше вчені вже дійшли висновку, що раціон, що складається з овочів, бобових, горіхів і цільнозернових продуктів, зменшує ймовірність захворіти серцевою недостатністю на 40%. Вегетаріанська ж дієта знижує ризик смерті від серцевих захворювань на той же відсоток.

Провідним автором нового дослідження виступив Кейсі М. Ребхольц, доктор філософії і доцент епідеміології в Школі громадської охорони здоров'я імені Джона Хопкінса в Балтіморі. Вчений і його колеги зібрали дані 12 168 осіб середнього віку - вони брали участь в дослідженні ризику розвитку атеросклерозу з 1987 по 2016 рік.

Результати показали, що ймовірність зіткнутися з серцево-судинним захворюванням (інфаркт міокарда, інсульт, серцева недостатність) на 16% менше у людей, які харчуються переважно рослинними продуктами. Серед тих, у кого в раціоні було найбільше рослинної їжі, була на 25% знижена смертність з усіх причин і на 32% - серцево-судинна смертність. При цьому Ребхольц зазначив, що повністю відмовлятися від продуктів тваринного походження необов'язково.

Головний науковий і медичний працівник Американської кардіологічної асоціації Маріелла Джессап не брала участі в дослідженні, але також зазначає, що раціон повинен не просто складатися з рослинної їжі, але і бути багатим поживними речовинами і не містити багато цукрів, натрію (солі), холестерину, насичених і трансжирів. Наприклад, краще вибирати необроблені свіжі фрукти, овочі і злаки замість картоплі фрі і піци з цвітної капусти з сиром, які хоч і є рослинними, але мають низьку поживну цінність і насичені натрієм.

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Опубліковано текст законопроекту про ринок землі: основні моменти

Законопроект пропонує внести зміни до Земельного кодексу, якими дозволяє набувати право власності на земельні паї громадянам України, українським компаніям, тери....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Родимка на планеті, або як виглядає сонячне затемнення на Юпітері

Космічний апарат JunoCam показав як виглядає аналог сонячного затемнення на Юпітері....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

"Главный герой "Атлантиды" Андрей Рымарук - про войну, про кино о войне и про "войну кино"

Соцпортал освещал Венецианский кинофестиваль....

Загрузка...
Загрузка...