Новий робот майструє знаряддя праці з підручних матеріалів

Інженери з США створили роборукою, здатну спорудити молоток, викрутку і інші інструменти з предметів, які опинилися в межах досяжності

Новинка була представлена на конференції Robotics: Science and Systems 2019 групою з Технологічного інституту Джорджії, США. Опис розробки є в вигляді PDF-файлу.

Кому хоча б раз в житті не доводилося вдаватися до різних хитрощів, щоб отримати результат, наприклад, нарізати ковбасу ручкою або забити цвях пательнею? Тим часом здатність спорудити інструмент з самого несподіваного матеріалу - важлива якість, яка може неабияк виручити в екстремальних ситуаціях.

Інженери вирішили нагородити такою винахідливістю робота. Їх дітище було названо MacGyvering в честь персонажа однойменного серіалу. Нагадаємо, що агент МакГайвер вражав глядачів своїм умінням вирішувати найскладніші проблеми за допомогою підручних засобів.

Пристрій являє собою роботизовану руку з сімома ступенями свободи. За допомогою штучного інтелекту вона навчається розпізнавати форму навколишніх предметів і визначає, які з них можна скріпитти один з одним.

В ході експериментів інженери давали своєму "підопічному" набір предметів на вибір і завдання створити той чи інший засіб праці. Роборука обмацувала доступні деталі, пробувала прикріпити їх один до одного так і сяк і врешті-решт знаходила рішення.

На випробуваннях "МакГайвер" успішно спорудив молоток, шпатель, совок, швабру і викрутку. Наприклад, викрутку він зробив, затиснувши в плоскогубцях монету. Тепер творці збираються навчити робота враховувати ще й властивості матеріалу, з якого виготовлені предмети, щоб він не намагався, наприклад, робити молоток з пенопласту.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Самолеты, танки и метро. В каких музеях Киева понравится любителям техники

Музей киевского метроДля исследования загадок киевских подземелий с семьей, классом, группой или в одиночку можно отправится в загадочное путешествие Музея метро....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Український режисер Олег Сенцов презентував свою нову книгу «Маркетер»

Сенцов написав книгу за 11 днів півтора року тому в таборі суворого режиму в Лабитнангі Український режисер Олег Сенцов презентував свою нову книгу «Маркетер» під ....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Жители столицы смогут экономить на отоплении при помощи смартфона

Нововведение касается жителей Дарницкого района Киева В 17 жилых домах Дарницкого района Киева установили индивидуальные тепловые пункты с погодным регулировани....

Загрузка...
Загрузка...