Президент США Дональд Трамп виявив бажання купити Гренландію - автономну територію Данії і найбільший острів у світі

Це не перша спроба Вашингтона купити Гренландію. Після Другої світової війни президент Гаррі Трумен пропонував Данії за неї сто мільйонів доларів, але отримав відмову

Президент США Дональд Трамп розглядає ідею купити приналежну Данії Гренландію.

Про це пише The Wall Street Journal.

Він уже обговорював таку можливість з своїми радниками, і навіть дав вказівку юрисконсульту Білого дому провести правову експертизу проекту. За інформацією джерел видання, кілька радників підтримали «економічно доцільний» план Трампа, однак багато в Білому домі упевнені, що інтерес президента до цієї території скоро пропаде.

США цілком могли б використовувати Гренландію, щоб посилити військову присутність в Арктиці, хоча між Штатами і Данією і без того діє договір, що надає американським військовим майже необмежені права на гренландской авіабазі Тулі.

Вперше про велику покупку Дональд Трамп задумався навесні 2018 року: тоді хтось розповів йому про фінансові проблеми Данії через допомогу Гренландії, і він загорівся ідеєю купити острів. Правда, багато хто з наближених до Трампа вже назвав це бажання президента «скороминущим захопленням, яке не буде реалізовано ніколи».

Глава МЗС Гренландії Ані Лоні Баггер вже відповіла на претензії американського президента: «Ми не продаємося». Трамповская спроба - це не перший в історії випадок, коли Гренландію хочуть купити. У 1946 році таку пропозицію робив Данії президент США Гаррі Трумен. Озвучувався цінник в $ 100 млн.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Національна опера України: розклад на лютий

9 лютого (ранок), балет «Білосніжка» (Б....

Це може бути цікавим

Ціни на базові продукти у польскому та українському супермаркетах порівняли

Ціни на базові харчові продукти та засоби гігієни порівняли в онлайн-представництвах великої ритейлінгової мережі в Польщі та Україні....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Одкровення від Тимофія: як автор трудової реформи заганяє себе у пастку

Як відомо, автор проекту закону про працю заперечив в Facebook можливість звільнення без причини....

Загрузка...