ІКЕА представила проект житла для людей з деменцією

ІКЕА спільно з будівельною компанією Boklok представила варіант доступного житла для людей, що зіткнулися з деменцією

Проект отримав назву Silviabo на честь королеви Швеції Сільвії, яка виступає партнером проекту. Одна з відмінних рис таких будинків в тому, що їх можна зібрати з готових деталей самостійно або за допомогою професіоналів.

Про це повідомляє CNN

У проекті врахували всі особливості поведінки людей з деменцією - наприклад, ванні кімнати не будуть оснащені дзеркалами, а кухні зроблені максимально простими і зі старомодними ручками, щоб людина змогла відкрити будь-які ящики. На території будинків планується облаштувати терапевтичні сади і клуби для спілкування, щоб мешканці таких будинків проводили час на свіжому повітрі.

Як повідомляє CNN, зараз компанія Boklok обговорює зі шведською владою питання землі і зонування її для проекту Silviabo. Подібне житло може полегшити життя людині з деменцією, якій не доведеться перебувати в спеціальній установі, а крім того, знизить навантаження на казну держави, яка фінансує деякі послуги по догляду за людьми похилого віку.

Зараз побудовано шість пілотних будинків недалеко від Стокгольма. Сусіди висловлюються проти розміщення людей з подібним діагнозом поблизу, тому нові жителі ще не встигли в'їхати в свої будинки. Але компанія стверджує, що скоро це питання буде врегульовано.

ІКЕА не вперше бере участь у розробці доступного житла - проект складного будинку для біженців отримав премію Бізлі за кращий дизайн 2016 року.

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Большой футбол в Киеве: сегодня в столице перекроют улицы и изменят маршруты общественного транспорта

Изменение маршрутов общественного транспорта и перекрытие ряда улиц ждет киевлян и гостей столицы в связи с проведением квалификационного матча «Евро-2020» между с....

Загрузка...

Це може бути цікавим

​В Україні планують закрити кожну третю тюрму

Третина тюрем в Україні має бути зачинена, а гроші від продажу земельних ділянок виправних закладів мають покрити базові витрати для будівництва новий тюрем....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Італійські бари замінять пластикові трубочки на макарони

Італійські бари ввели нову моду - замість звичних пластикових соломинок до коктейлю на Апеннінському півострові стали подавати довгі макарони "букатіні"Цю ініціа....

Загрузка...
Загрузка...