Два заводи на окупованій території Донбасу, бойовики віддали невідомим

Горлівський м'ясокомбінат і Харцизький канатний завод "Силур", які після 2014 року опинилися на непідконтрольній території Донбасу і були захоплені угрупованням "ДНР", перейшли під контроль сумнівних російських фірм

Про це пише "Восточный вариант".

Представники "ДНР" назвали цей процес "зміною керуючого", але не пояснили, на якій підставі контроль над промисловими підприємствами отримали нікому не відомі російські ТОВ. Не розкриваються також й імена реальних власників цих фірм.

Харцизький завод "Силур" був захоплений бойовиками ДНР ще в грудні 2016 року. Тоді керівництво так званої республіки оголосило завод "державним підприємством". Зараз цей завод було передано російській фірмі ТОВ "РосЭкспоСнаб".

У російських держреєстрах є компанія з аналогічною назвою, яка була зареєстрована 20 липня 2018 року і розташована в Ростові-на-Дону. Засновником і керівником "РосЭкспоСнабу" є Литвинов Андрій Олександрович. Видами діяльності компанії вказані торгівля рудами, металами, будівельними матеріалами.

Що стосується Горлівського м'ясокомбінату, то повідомляється, що він був переданий російському ТОВ "Профгарант", однак більш детальної інформації про цю фірму наразі немає. Так звана "влада" Горлівки ситуацію поки що не коментувала.

Цікаво, що окремі сайти і блогери, які підтримують бойовиків ДНР, назвали передачу заводів російським комерсантам "рейдерським захопленням". Зокрема, про це написав блогер Євген Тінянський, пост якого розмістив сайт "Вісник Харцизька". За його словами, передача харцизького канатного заводу "Силур" в управління новому власнику з Росії нагадувала збройне захоплення.

"Озброєні люди з міністерства доходів і зборів ДНР почали вилучати документи. Відбувається це у вихідний день, коли людей на роботі немає. Або майже немає. Виходить, що Міндоходов на чолі з міністром Лавренова віджимає державне підприємство на користь якогось ТОВ. За моєю інсайдерської інформації , називається ТОВ «РосЕкспоСнаб», керівник якийсь Литвинов. Але можуть і поміняти. Чи не зміниться лише бенефіціар. Державного Постанови про передачу ДП «Силур» якомусь ТОВ - немає ні на одному сайті. Прізвища бенефіціарів мені відомі, д йствуют через Арматова (міністр промисловості ДНР, до речі, уродженець Харцизька) і Лавренова, до призначення якого мають відношення "- написав Тінянський.

Про підприємство ТОВ «РосЕкспоСнаб», яке тепер отримало конроль над "Силур" в мережі практично немає ніякої інформації. У російських держреєстрах є компанія з аналогічною назвою, яка була зареєстрована 20 липня 2018 року і знаходиться в Ростові-на-Дону. Засновником і керівником «Ростекспоснаба» є Литвинов Андрій Олександрович. Видами діяльності компанії вказані торгівля рудами, металами, будівельними матеріалами. Статутний капітал фірми при цьому становить всього 10 тисяч рублів.

Про Донбас. Новини читайте в розділі #Окупація на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Українські музиканти розповідають про столичні річки, что зникають

Музиканти гурту Semmar знайшли місця, де виходять на поверхню річки Почайна, Сирець і Либідь, зробили світлини та розповіли про долі річок Хлопці вирішили розповісти ....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Бет Харт: испытание талантом и славой

«Когда я училась, мне было тесно в классическом жанре....

Загрузка...