Петренко провалив обіцянку про те, що українців не позбавлятимуть власності через несплату комуналки

Таку обіцянку він дав 18 серпня 2016 року, нагадує «Слово і Діло»

Міністр юстиції України Павло Петренко не виконав обіцянку, що українців не будуть позбавляти власності через несплату комунальних тарифів.

«Ніхто не буде позбавляти українців власності через несплату комунальних тарифів. Це черговий міф. Без рішення суду в принципі не можна у когось забрати приватну власність. За допомогою системи субсидій і підвищення рівня життя українців ми взагалі знімемо питання несплати по комунальних тарифах», – заявив він в ефірі одного з телеканалів.

Однак, відомо, що 27-річний лучанин втратив двокімнатну квартиру через борг у 46 тисяч гривень. Державна виконавча служба Луцька вилучила житло та продала з електронного аукціону в травні 2016 року за 440 тисяч гривень. Після цього борг було повернуто постачальникам комунальних послуг, а решту віддали чоловікові. Колишній власник квартири оскаржив дії виконавчої служби в суді. Зараз справа розглядається у Верховному суді.

У червні 2018 року стало відомо, що квартиру лучанина Олександра Швайгера, яку відібрали через борги за комунальні послуги, не вдалося повернути власнику.

На початку 2019 року стало відомо про те, що у місті Лозова Харківської області відібрали квартиру пенсіонерки для погашення комунальних платежів.

Станом на серпень 2019 року українці не застраховані від подібних випадків. Чинне законодавство передбачає, що стягнення нерухомості фізичної особи здійснюється за відсутності у неї достатніх для покриття заборгованості коштів або рухомого майна. Але ініціювати конфіскацію житла можна тільки в тому випадку, якщо заборгованість перевищує 20 розмірів мінімальної зарплати. На кінець травня 2019 року заборгованість населення за комунальні послуги складала понад 50 мільярдів гривень.

Згідно з моніторингом «Слова і Діла», Петренко дав 128 обіцянок, з яких 80 виконав і 30 – провалив та ще 18 має реалізувати до кінця каденції.

Всі новини про тарифи читайте в разділі #Банкова на Соцпорталі:

Коментарі

Новости партнеров

Загрузка...