Пенсіонерів перевірять: у Зеленского обіцяють жорстку верифікацію всіх пенсій

Партія «Слуга народу» планує провести верифікацію всіх соціальних виплат. Загальна кількість таких виплат становить понад 700 мільярдів гривень

Про це розповіла новообраний депутат від партії Галина Третьякова, передає УНН.

«Сьогодні розмовляла про верифікації всіх соціальних виплат. Пенсійний фонд - це 400 з гаком від всіх соціальних виплат - а їх там більше 700 млрд. Пенсійний фонд - один із. Загалом, інвентаризувати і перевіряти треба все. Розмовляла навіть з нашим антикорупційним комітетом, про те, що нам потрібно відпрацьовувати цей механізм», - пояснила вона.

Третьякова розповіла, що вона раніше вже входила раніше в усі робочі групи, які займалися верифікацією соцвиплат. У зв'язку з цим вона знає, що Міністерство фінансів України три роки тому мало намір створити департамент, який би займався верифікацією.

«Після цього у них там не вийшла ця робота, з різних причин, в тому числі тому, що були порушені функції, які на законодавчому рівні не визначено - а значить там було помічено порушення. Мінфін відпрацював закон "Про верифікацію" (законопроект - Ред.), Він був розміщений на сайті Мінфіну, але навіть не був внесений Кабінетом міністрів до Верховної Ради », - повідомила депутат.

Як саме будуть проводити верифікацію - невідомо. У вже розробленому законопроекті пропонують створити єдину інформаційну платформу, куди буде стікатися інформація з різних реєстрів, держвідомств. Доступ до цієї платформи обмежать, що забезпечить збереження персональних даних. Подібні бази інформації існують і в інших країнах.

Згідно з пропозицією уряду, інформація про кожного, хто звернувся за допомогою, потрапить на спеціальну платформу. Тут можна буде побачити все: відкриті банківські рахунки і залишки по ним, інформацію про фактичне місце проживання, паспортні дані, ІПН, дані з податкової і т.д. Крім того, платформу будуть поповнювати даними з різних реєстрів. Зареєстрована машина або нерухомість, велика покупка - все це можна відстежити через реєстри або банківський рахунок.

Перевіряти хочуть в три етапи: до того, як дати допомогу, під час отримання допомоги і після. Згідно із законопроектом, якщо, наприклад, субсідіант почав заробляти більше і втратив право на знижку, Міністерство фінансів має право ще три роки після цього стежити за ним. "Дозволяється верифікація інформації про реципієнтів, які не отримують допомогу в період до 3 років", - йдеться в законопроекті.

Всі новини про пенсії в Україні читайте в разділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Шведы стараются не летать: Им стыдно

Единственная европейская страна, в которой снизилось количество авиапассажиров - Швеция....

Це може бути цікавим

Как стать счастливее в новом году: Рекомендации психологов

Прислушивайтесь к себе и своим желаниям Психологи назвали несколько способов, которые могут помочь стать увереннее и перестать тратить личное время на все ненужн....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В американских аэропортах начинают проверять китайцев на наличие неизвестного вируса

От неизвестного вируса схожего на пневмонию уже умерли два человека В Нью-Йорке, Сан-Франциско и Лос-Анджелесе проверяют пассажиров, прибывающих из Ухани (Китай)....

Загрузка...