Пенсіонерів перевірять: у Зеленского обіцяють жорстку верифікацію всіх пенсій

Партія «Слуга народу» планує провести верифікацію всіх соціальних виплат. Загальна кількість таких виплат становить понад 700 мільярдів гривень

Про це розповіла новообраний депутат від партії Галина Третьякова, передає УНН.

«Сьогодні розмовляла про верифікації всіх соціальних виплат. Пенсійний фонд - це 400 з гаком від всіх соціальних виплат - а їх там більше 700 млрд. Пенсійний фонд - один із. Загалом, інвентаризувати і перевіряти треба все. Розмовляла навіть з нашим антикорупційним комітетом, про те, що нам потрібно відпрацьовувати цей механізм», - пояснила вона.

Третьякова розповіла, що вона раніше вже входила раніше в усі робочі групи, які займалися верифікацією соцвиплат. У зв'язку з цим вона знає, що Міністерство фінансів України три роки тому мало намір створити департамент, який би займався верифікацією.

«Після цього у них там не вийшла ця робота, з різних причин, в тому числі тому, що були порушені функції, які на законодавчому рівні не визначено - а значить там було помічено порушення. Мінфін відпрацював закон "Про верифікацію" (законопроект - Ред.), Він був розміщений на сайті Мінфіну, але навіть не був внесений Кабінетом міністрів до Верховної Ради », - повідомила депутат.

Як саме будуть проводити верифікацію - невідомо. У вже розробленому законопроекті пропонують створити єдину інформаційну платформу, куди буде стікатися інформація з різних реєстрів, держвідомств. Доступ до цієї платформи обмежать, що забезпечить збереження персональних даних. Подібні бази інформації існують і в інших країнах.

Згідно з пропозицією уряду, інформація про кожного, хто звернувся за допомогою, потрапить на спеціальну платформу. Тут можна буде побачити все: відкриті банківські рахунки і залишки по ним, інформацію про фактичне місце проживання, паспортні дані, ІПН, дані з податкової і т.д. Крім того, платформу будуть поповнювати даними з різних реєстрів. Зареєстрована машина або нерухомість, велика покупка - все це можна відстежити через реєстри або банківський рахунок.

Перевіряти хочуть в три етапи: до того, як дати допомогу, під час отримання допомоги і після. Згідно із законопроектом, якщо, наприклад, субсідіант почав заробляти більше і втратив право на знижку, Міністерство фінансів має право ще три роки після цього стежити за ним. "Дозволяється верифікація інформації про реципієнтів, які не отримують допомогу в період до 3 років", - йдеться в законопроекті.

Всі новини про пенсії в Україні читайте в разділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Стало відомо, хто може піти на пенсію у 50 років

14 серпня 2019 року Уряд на своєму засіданні прийняв постанову №708 «Про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає ....

Загрузка...

Це може бути цікавим

​Здорове харчування: який продукт може замінити картоплю

Звичайна картопля має високий глікемічний індекс (вплив продукту на зміну рівня глюкози в крові) через вміст в ній крохмалю, а це робить її не найбільш здоровим про....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Суд заочно заарештував ексміністра часів Януковича

Печерський райсуд Києва заочно заарештував колишнього очільника Державної податкової служби України (міністра доходів і зборів України) Олександра Клименка....

Загрузка...
Загрузка...