Комуналку платити стане ще простіше?

5 серпня розпочалося запровадження міжнародного номера банківського рахунку IBAN згідно з постановою правління НБУ «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» від 28 грудня 2018 року №162.

Комуналку платити стане ще простіше?

Тепер банки відкриватимуть клієнтам нові рахунки за новим стандартом та водночас чинні номери рахунків переводитимуть до міжнародного стандарту, але зі збереженням номера аналітичного обліку. Тобто всі платіжні картки, емітовані банками залишаються чинними.

Використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів має на меті забезпечити зручніше оформлення розрахункових документів, а тому клієнти зможуть:

  • зручно та просто ідентифікувати платника/отримувача коштів;
  • уникнути помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах;
  • швидше здійснювати перекази та отримувати кошти.

У зв’язку з цим Національний банк України повідомив про розроблення проекту Правил використання QR-коду для здійснення переказу коштів.

У Правилах будуть встановлені єдині стандарти для реквізитів QR-коду та засади використання QR-коду учасниками безготівкових розрахунків. За допомогою QR-коду клієнти банків зможуть безпечніше та зручніше здійснювати оплату товарів та послуг, зокрема й комунальних (С2В та С2G), чи здійснювати переказ коштів на рахунок іншої фізичної особи (С2С).

Введення такого способу оплати не має стати проблемою для пересічної людини, – вважають у НБУ, – оскільки QR-код вже протягом тривалого часу застосовується у різних сферах життя, наприклад, – це додаткова інформація про товари, бонуси/знижки у закладах харчування чи як засіб маркетингу.

Всі новини про субсидії в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Суд заочно заарештував ексміністра часів Януковича

Печерський райсуд Києва заочно заарештував колишнього очільника Державної податкової служби України (міністра доходів і зборів України) Олександра Клименка....

Загрузка...

Це може бути цікавим

В Ялте взялись исключать «навязанные понятия» из герба города

Мэр Ялты предложил изменить герб города, чтобы исключить из него все «навязанные понятия»....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Стало відомо, коли в AIBA обиратимуть президента

AIBA має обрати тимчасового президента організації в останній день літа, 31 серпня....

Загрузка...
Загрузка...