Супрун нагадала про щеплення, без яких не беруть до школи

Дітям, які не мають щеплення відповідно Календарем профілактичних щеплень, можуть забороняти відвідувати державні школи та дитсадки.

календар вакцинації

Про це в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала на сторінці в Facebook.

"Уже за місяць діти підуть до школи. Зараз у батьків майбутніх учнів точно чимало клопіт - від вибору рюкзака до щоденника. Але серед цих справ варто не забути також відвідати з дитиною сімейного лікаря та перевірити наявність обов’язкових щеплень, передбачених Календарем", - йдеться в повідомленні.

За словами Супрун, мова йде вакцини від 10 інфекційних хвороб:

  • гепатиту В
  • туберкульозу
  • кору
  • паротиту
  • краснухи
  • дифтерії
  • правця
  • кашлюку
  • поліомієліту
  • хіб-інфекції

При цьому, державні навчальні заклади можуть забороняти відвідування занять тим дітям, які не отримали необхідні щеплення за Календарем профілактичних щеплень.

"Вакцини, передбачені Календарем щеплень, можна отримати безоплатно у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта", - уточнила вона.

Календар вакцинації, складений Міністерством охорони здоров'я, опублікований на офіційному сайті міністерства. Супрун зазначила, що індивідуальне право відмови від вакцинації не можна протиставляти суспільному інтересу і безпеці дітей, яка забезпечується колективними імунітетом.

"Вакцини - єдиний надійний спосіб захиститися від багатьох небезпечних хвороб. Немає раціональних підстав ризикувати своїм здоров'ям і здоров'ям своєї дитини і набувати імунітет "перехворівши", коли маємо 100% забезпечення якісними і безкоштовними вакцинами", - підсумувала очільниця МОЗ.

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Украине впервые за 8 лет выступили Gogol Bordello

Gogol Bordello исполняют гремучую смесь из панка и этнической музыки, в том числе карпатских ромов, о родственных связях с которыми Гудзь неоднократно заявлял....

Загрузка...

Це може бути цікавим

У німецькому місті пообіцяли мільйон євро тому, хто доведе, що міста не існує

В німецькому місті Білефільд пообіцяли мільйон євро тому, хто доведе, що його не існує....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Результати з обміну утримуваними між РФ і Україною будуть в найближчі дні, – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський розраховує, що результати з питання обміну утримуваних осіб між Росією і Україною будуть в найближчі дні....

Загрузка...
Загрузка...