Західні країни починають масово застосовувати технологію розпізнавання облич

Вона цікава поліції, школам і бізнесу

Технологія розпізнавання облич активно застосовується в Китаї, а в інших країнах люди знайомі з нею в основному завдяки таким компаніям, як Apple і Facebook. Влада Великобританії і США теж зацікавлені в її застосуванні заради безпеки та боротьби зі злочинністю.

Одним з основних майданчиків для тестування цієї технології в демократичних країнах став Лондон, пише Financial Times. Це не випадково, адже в британській столиці встановлено близько 420 000 камер відеоспостереження (дані Brookings Institution). Більше лише у Пекіні, де 470 000 камер, а на третьому місці в світі з величезним відставанням йде Вашингтон - всього 30 000 камер. Протягом багатьох років це були звичайні камери, але завдяки розвитку технологій штучного інтелекту вони тепер можуть розпізнавати певні об'єкти, людей.

Лондонська поліція почала тестувати технологію три роки тому. Вона перевіряє, наскільки точно працює розпізнавання осіб, і намагається зрозуміти, чи допоможе це запобігати злочинам.

Деякі елементи технології розпізнавання осіб використовує не тільки поліція, але і оператор громадського транспорту Transport for London для спостереження за пасажирами, а британські госпіталі - за пацієнтами, пише FT. Також в ній зацікавлений приватний сектор. Наприклад, британський стартап Yoti в найближчі місяці оснастить 25 000 магазинів програмним забезпеченням, що визначає вік покупців, а американський стартап Trueface.ai вже поставляє технологію розпізнавання осіб британським казино.

Деякі експерти бачать у співпраці відомств з приватними компаніями проблему, оскільки зараз в країні немає законів, що регулюють використання цієї технології бізнесом. Почасти це пов'язано з тим, що закони про біометричні даних не оновлювалися в країні з 2012 р.

«Потрібно терміново прийняти новий закон, що стосується розпізнавання осіб, тому що ця технологія розвивається швидко і поліція вже відчуває її, - стверджує Пол Вайлс , призначений британським урядом незалежним комісаром по біометрії (цитата по FT). - Біометрія використовується і у державному, і приватному секторі. Важливо знати, хто з ким ділиться якою інформацією і хто приймає рішення».

У США розпізнавання осіб почали застосовувати в школах та літніх таборах, пише The Wall Street Journal. Головна мета - підвищити безпеку, адже в американських школах часто відбуваються інциденти зі стріляниною. Школи створюють бази даних з фотографіями людей, яким заборонено перебувати на їх території. Якщо інтегроване в камери програмне забезпечення компанії SN Technologies ідентифікує їх, адміністрація школи отримує сповіщення. Також програма SN Technologies здатна ідентифікувати зброю в руках людей.

Але у подібних ініціатив є противники. Оскільки технологія спрямована на дітей, вони вважають, що в цьому випадку особливо важливо стежити за тим, як використовуються ці дані. Моніка Уоллас з законодавчих зборів штату Нью-Йорк запропонувала заборонити використання розпізнавання осіб в місцевих школах, поки міністерство освіти не вивчить питання і не дасть свої рекомендації.

«Чим більше я думала про це, тим більше мене турбувало, що у нас поки немає правил і ніхто не розглянув детально це питання перш, ніж почати діяти», - наводить її слова WSJ.

Тим часом понад 150 літніх таборів в США пропонують батькам заплатити за послуги Waldo Photos і інших компаній, які будуть надсилати їм фотографії їхніх дітей, щоб їм не доводилося самостійно шукати їх на сотнях групових фото. При цьому батьки повинні самі надати фотографію своєї дитини, на яку буде орієнтуватися штучний інтелект, і ці зображення будуть зберігатися, поки вони не попросять їх видалити.

Виробники програм по розпізнаванню осіб вважають побоювання з приводу технології перебільшеними. За їхніми словами, багато людей просто не розуміють, як вона працює. Вони стверджують, що їх компанії зберігають інформацію не у вигляді зображень, а довгих ланцюжків чисел і букв, розшифрувати які може тільки їх програмне забезпечення.

«Неправильно порівнювати розпізнавання осіб з відбитками пальців. Я міг би передати 40-значний буквено-цифровий код Google або Facebook, і вони не змогли б нічого з ним зробити, - каже засновник Waldo Родні Райс (цитата по WSJ). - Я сам батько трьох дітей, тому ніколи б не створив цей бізнес, якби це становило загрозу для дітей ».

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Киеве из гранатомета расстреляли здание «Мостобуд»: подробности

В ночь на понедельник 26 августа в столице из гранатомета был произведен выстрел в здание «Мостобуд»....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Київські театри представлять вистави у Польщі

Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра і Київський академічний театр «Золоті Ворота» покажуть свої вистави в Польщі в рамках двох теа....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Поліція в Гонконзі вперше застосувала водомети і вогнепальну зброю

Вперше з моменту початку протестів в Гонконзі поліція почала погрожувати вогнепальною зброєюУ неділю, 25 серпня, в Гонконзі відбулися серйозні зіткнення між поліц....

Загрузка...
Загрузка...