Вибори мера Києва та депутатів міської ради відбудуться у 2020 році

Вибори мера у Києві відбудуться 25 жовтня у 2020 році

Виборчий процес почнеться 15 вересня. Початок висування кандидатів у депутати міськрад та кандидатів на пост сільського чи міського голови та мерів почнеться 21 вересня, а закінчується 2 жовтня 2020 року.

Про це нагадує ICTV

25 жовтня відбудуться самі вибори, а їх офіційні результати повинні оприлюднити не пізніше 9 листопада.

Віталій Кличко заявив про те, що вдруге планує іти на місцеві вибори.

"Я дуже багато починань заклав як мер, щоб реалізувати їх. Наступним викликом буде метро на Троєщину. Щоб його запустити, потрібно близько 5 років: спочатку запустити міст і автосполучення, а потім – метро. Треба побудувати і метро на Виноградар. Тобто, багато речей не встигну зробити до 2020 року. Ми пройшли найскладніший етап – вивели місто з кризи. Але ще дуже багато роботи. Якщо кияни дадуть мені можливість обратися в 2020 році, я реалізував би усі ці проекти з великим задоволенням", – підкреслив Кличко.

Нагадаємо, що Віталій Кличко двічі обіймав цю посаду: вперше він переміг на передчасних виборах у 2014 році, а через рік йому знову вдалося перемогти на повторних виборах.

Як в Україні відбуваються місцеві вибори

Вибори міського голови у тих містах, де чисельність перевищує 90 тисяч осіб, проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості. Тобто перемагає той кандидат, за якого проголосувало 50% + 1 голос. Якщо жоден з кандидатів не набрав потрібної кількості голосів, проводиться другий тур, у якому беруть участь ті два кандидати, за яких проголосували найбільше виборців.

Вибори мера у містах з меншою кількістю, ніж 90 тисяч, а також вибори сільського та селищного голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості. Перемагає той кандидат, за якого проголосувала найбільша кількість населення. У випадку рівності голосів, можливі перевибори або проведення жеребкування.

Вибори депутатів обласних, районних, міських та районних рад проводяться за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій з закріпленням кандидатів в територіальних виборчих округах.

Вибори депутатів сільських та селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія села, селища чи кількох сіл, жителі яких об'єднались у громаду.

Вибори поки що не відбудуться в тимчасово окупованих областях: Автономній Республіці Крим, Севастополі, а також у деяких частинах Луганської та Донецької областей.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Коментарі

Новости партнеров

Загрузка...