МОЗ закликає вакцинуватись від дифтерії та правцю

Міністерство охорони здоров'я України закликає українців проводити ревакцинацію від дифтерії та правцю.

Про це в.о. міністра охорони здоров'я пише на своїй сторінці в Facebook.

Сьогодні ревакцинувалася проти дифтерії та правця у своєї сімейної лікарки. До мене приєдналися Сергій Жадан та директор Центр громадського здоров’я України Володимир Курпіта. Розповіли про свою мотивацію вакцинуватися повторно від цієї хвороби і закликали українців вакцинуватися також. Дифтерія — дуже небезпечна хвороба. Вона навіть страшніша за кір, бо смертність набагато вища. За статистикою, з тисячі хворих помирає від 50 до 100 людей. Захищені ті, хто вакциновані, - йдеться у повідомленні.

Як вказано, в Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції: вакциновані лише 70% дітей, дорослих — ще менше. У 2018 році кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення. За таких умов експерти прогнозують можливий ризик виникнення спалаху дифтерії. Єдиний спосіб захиститися — зробити щеплення.

Щеплення від дифтерії мають отримувати всі — і діти, і дорослі протягом усього життя, кожні 10 років.

  • Дітям роблять щеплення вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація, згодом ревакцинацію проводять у 6 років вакциною АДП, наступну у 16 років — АДП-М.
  • Далі необхідно вакцинуватися повторно кожні 10 років. Тобто якщо останнє щеплення проти дифтерії отримано в 16 років, наступне потрібно зробити у 26. І так далі кожні десять років.
  • Якщо ви вже дорослі, але не були раніше вакциновані або у вас немає записів про відповідні щеплення — для захисту від дифтерії та правця необхідна триразова вакцинація АДП-М. Між першим і другим щепленнями інтервал має бути не менше 30 днів та шість місяців між другим і третім щепленнями.
Наразі в усіх областях України є якісна та безпечна вакцина у достатній кількості — понад 2 мільйони доз вакцини для профілактики дифтерії, кашлюку та правця. Це більше ніж 100% від потреби. Зробити щеплення усі можуть безоплатно у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, - йдеться у повідомленні.

Пацієнтів, які не впевнені, коли востаннє робили щеплення проти дифтерії та правця, закликають перевірити записи та запланувати візит до свого лікаря.

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Новости партнеров

Загрузка...