Моніторинг якості повітря: у Києві встановили ще одну станцію

Минув лише місяць з моменту відкриття першої станції моніторингу якості повітря в Києві, і ось з’явилася друга — у Дарницькому районі, що на Ревуцького, 37.

Моніторинг якості повітря: у Києві встановили ще одну станцію

Обидва датчики встановлено в рамках проекту Managing Air Quality від міської ініціативи Kyiv Smart City. Його мета — інформувати киян про стан повітря та залучати їх до розвитку мережі моніторингу.

Дарницький — один із двох адміністративних районів Києва, де немає стаціонарних постів спостережень мережі гідрометслужби. При цьому він є одним із найбільших за площею (16% території Києва) і кількістю населення (понад 340 тис. осіб).

За даними Центральної геофізичної обсерваторії, рівень забруднення повітря в Дарницькому районі є високим. Рівень діоксиду азоту перевищує гранично допустиму концентрацію у два-три рази, а формальдегіду — удвічі. Тому поява сучасної станції моніторингу якості повітря в цьому районі має надважливе значения.

Прилад у режимі реального часу перевіряє не лише концентрацію дрібнодисперсного пилу РМ2.5 і РМ10, а й рівень оксиду азоту (NO), оксиду сірки (SO2), озону (O3), бензолу (C6H6), діоксиду азоту (NO2) і чадного газу (CO). Усі ці дані доступні на порталі air.kyivsmartcity.com.

Першу станцію моніторингу якості повітря було встановлено в червні на smart-вулиці в живому кварталі “Файна Таун”. Датчик на Салютній аналізує повітря за 8 показниками: формальдегід (CH₂O), діоксид азоту (NO₂), чадний газ (CO), кисень (O₂), вуглекислий газ (CO₂), температура, вологість та атмосферний тиск.

Всі київські новини в розділі #Київград на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Назван лучший женский автомобиль мира в 2019 году

Стали известны лауреаты премии Women’s World Car of the Year 2019 года....

Це може бути цікавим

Вчителів можуть перевести на контракти

Українських вчителів можуть перевести на роботу за контрактною основою....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В лобовом столкновении маршрутки и внедорожника погибли 2 человека, пострадали 11

19 ноября около 23:45 в Киеве на улице Зодчих столкнулись Mercedes Sprinter, который развозил работников, и внедорожник Toyota RAV4....

Загрузка...