Уляна Супрун дала рекомендації щодо допомоги при ДТП: що робити одразу після виклику "швидкої"

Уляна Супрун дала декілька рекомендацій, які можуть врятувати життя

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла, що потрібно робити і як діяти, щоб врятувати життя людині відразу після ДТП. Відповідний пост з'явився в Facebook чиновниці.

Зокрема, чиновниця рекомендує:

В кожному авто повинна бути аптечка. Але вона корисна не самим фактом свого існування, а змістом, яким треба вміти користуватися.

Перш, ніж надавати допомогу, потрібно переконатися, що місце аварії є безпечним. При необхідності, потрібно зупинити чи обмежити рух транспорту, а безпосередньо місце ДТП - позначити світловідбиваючими пристроями. По можливості виключіть двигун автомобіля, який потрапив у ДТП і підкладіть щось під колеса, щоб авто не рухалося.

Надаючи домедичну (першу) допомогу, слід використовувати нітрилові рукавички, щоб убезпечити себе від патогенів, які можуть міститися в рідинах потерпілого.

Відразу викличте екстрену медичну допомогу, поліцію та рятувальників. Виклик швидкої не можна відкладати, якщо в аварії є постраждалі.

Найважливіше, що потрібно зробити — зупинити масивні кровотечі. Скористайтеся турнікетом та бинтами з автомобільної аптечки. Коли йдеться про домедичну допомогу, потрібно розрізняти критичну та некритичну кровотечі.

Критичною є кровотеча за якої із тіла виходить велика кількість крові, а пляма швидко зростає. Якщо кров іде з кінцівки постраждалого — використовуйте турнікет. Якщо можна точно визначити місце кровотечі, накладіть турнікет на 5 см вище місця поранення (але не на суглоб). Якщо не можна, накладайте турнікет на кінцівку максимально високо (ближче до тулуба). Якщо кровотечу не можна зупинити турнікетом — тисніть на місце поранення бинтами.

Якщо плями крові невеликі та зростають повільно, така кровотеча є некритичною. Працювати з нею варто вже після того, як переконаєтесь, що немає інших травм, які загрожують життю постраждалого. Для такої кровотечі потрібна тиснуча бинтова пов’язка.

Пам’ятайте, що контактувати з кров’ю постраждалого варто лише в рукавичках.

Необхідно перевірити, чи дихає постраждалий, та як саме. Не дихаючи, людина може прожити не більше 5–7 хвилин. Без кисню постраждалий може не дожити до приїзду швидкої. Аби перевірити, чи людина дихає, спробуйте поговорити. Якщо постраждалий із вами розмовляє — його дихальним шляхам наразі нічого не загрожує. Але якщо постраждалий без свідомості — його дихання може бути під загрозою.

Якщо постраждалий дихає, і його життю нічого не загрожує, не намагайтеся дістати його з авто. Дочекайтеся медиків та рятувальників. Постраждалі в ДТП можуть мати травми хребта, тож може існувати загроза ушкодження спинного мозку і, як наслідок, погіршення стану та, навіть, смерті через зупинку дихання. Тому будь-які пересування постраждалих мають бути виправданими.

Необхідно перевірити, чи немає в ротовій порожнині сторонніх предметів або рідин. Але в жодному разі не можна діставати їх руками. Скористайтеся негострими предметами, що є поруч. Руками можна спробувати відкрити дихальні шляхи непритомного постраждалого. Найкращий метод — висування щелепи. Зайві рухи шиї можуть завдати шкоди, якщо постраждалий отримав травму шийного відділу хребта.

Не можна підкладати речі під голову постраждалого — це може заважати диханню.

Якщо дихальні шляхи відкриті, необхідно переконатися, чи рухається грудна клітка постраждалого. Дихання також можна спробувати почути — для цього піднесіть вухо до рота постраждалого. Якщо постраждалий дихає, продовжуйте спостерігати за його станом та працювати з іншими ушкодженнями. Якщо ж дихання відсутнє — починайте серцево-легеневу реанімацію. Для цього знадобиться клапан-маска з автомобільної аптечки.

Надавати домедичну допомогу та стежити за станом постраждалого необхідно до приїзду «швидкої». Передайте медикам детальну інформацію про те, яку саме допомогу ви надавали та що відбувалося з постраждалим.

Нагадаємо, в 2018 році на дорогах України загинули більше 3 тисяч чоловік. Більше 28 000 були травмовані. Більшість загиблих померли до надання медичної допомоги лікарями.

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі

Коментарі

Новости партнеров

Загрузка...