Українські ліки експортуються до 81 країни - дослідження

2018 року продукція українських фармацевтичних компаній продавалася у 81 країні світу, в той час як в 2017 році – тільки в 50

Про це пише сайт Finace.ua з посиланням на інфографічний довідник «Фармацевтика України 2019», підготовлений компанією Top Lead за підтримки фармацевтичної компанії «Дарниця», юридичної фірми Aequo і Торгово-промислової палати України.

Обсяги експорту лікарських засобів щорічно зростають, хоча вони ще не досягли докризового рівня. У 2014 році українська фарміндустрія експортувала продукції на $235 млн, в 2016-му – на $167 млн, а в 2018-му – на $184 млн.

Автори дослідження відзначають, що топ-напрямками для експорту фармпродукції залишаються країни ближнього зарубіжжя, однак гравці ринку активно освоюють інші регіони, зокрема, Близькосхідний, Азіатсько-Тихоокеанський і країни Євросоюзу.

У топ-10 напрямків українського експорту, крім пострадянських країн, також увійшли Бразилія та Ірак.

Аналітики звертають увагу, що протягом 2016-2018 років українські фармвиробники отримали дев’ять сертифікатів GMP від регуляторних органів країн-членів Євросоюзу, що є передумовою для подальшої експансії на європейські ринки.

За інформацією Держспоживслужби, Національний перелік лікарських засобів складається з 427 препаратів з доведеною ефективністю. Близько 60 з них є популярними ліками, якими найчастіше користуються українці. У грошовому вираженні вони становлять близько 80% від загального обсягу закупівель в регіонах.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Відкрилась персональна виставка Оксани Фурса #AURUM

В колаборації з відомими дизайнерами, ювелірами, модельєрами Оксана Фурса представила справжнє перетворення художніх творінь у практичні речі....

Це може бути цікавим

Українські зірки зібрали 150 000 гривень на спасіння від руйнації будинку Миколи Леонтовича

Гостями благочинного прийому стали представники політичного істеблішменту та культури: Ірина Борзова, Людмила Пишна, Іван Гинянський, Дмитро Гордон з дружиною Ол....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Порт Ольвія передано в концесію

Миколаївський порт Ольвія передано в концесію провідному портовому оператору Катару....

Загрузка...