​Українські помідори б’ють «цінові» рекорди

Цього тижня вартість томатів в Україні є безпрецедентно високою та встановила новий рекорд.

Українські помідори б’ють «цінові» рекорди

Про це з посиланням на «Інфо-Шувар» повідомляє «Аgropolit».

Зокрема, ціни на червоні тепличні томати сягнули 24-30 грн/кг (€0,8-1,0/кг), а рожеві та жовті сорти томатів на гуртових ринках України – 38-40 грн/кг (€1,2-1,3/кг).

Як ідеться у повідомленні, на Півдні України фермери вже почали збирати ґрунтовий томат. Перший врожай продають за ціною 15-17 грн/кг (€0,5-0,56 EUR/кг), а такий рівень цін теж є безпрецедентно високим. До прикладу, торік на гуртовому ринку ОРСП «Шувар» тепличний і ґрунтовий томат продавали щонайменше в 2,5-3 рази дешевше.

- Зростання ціни до небачених показників у цьому сезоні пояснюється низкою факторів. По-перше, врожай помідорів страждає через погодні катаклізми. Господарства Закарпаття втратили частину врожаю через масове підтоплення теплиць. На Півдні сезон збирання ґрунтового томату затримується, а постійні перепади погоди сприяють розповсюдженню хвороб і, відповідно, негативно пливають на врожайність. До того ж вже другий рік ми відчуваємо скорочення площ під ґрунтовим томатом, це є наслідком зменшення попиту з боку переробної галузі, яке розпочалось ще 4 роки тому, — зазначила керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

За повідомленням «Інфо-Шувар», останні 2 роки на ринку України ціни на томат в липні знижувались, мінімальних показників вони зазвичай досягали в першій половині серпня — сезон активної заготівлі.

Як повідомляють, три сезони поспіль Україна зменшує експорт та впевнено нарощує імпорт помідорів. За перше півріччя 2019 р. до країни було ввезено 55 тис. т помідорів. Це на 15% більше ніж за аналогічний період 2018 р. та майже в два рази перевищує обсяг експорту за перші 6 місяців 2017 р.

Ситуація з експортом протилежна: в І півріччі 2019 р. Україна продала на зовнішньому ринку менше 1 тис. т помідорів, зменшивши втричі показники порівняно із попереднім сезоном і в 5 разів порівняно із першою половиною 2017 р.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.

Всі цікаві новини України та світу читайте в розділі # Х-Files на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Киеве сообщили о минировании центральных станций метро

В вечерний час пик около 18:00 в пятницу, 24 января, неизвестные сообщили о минировании центральных станций Киевского метрополитена....

Це може бути цікавим

Українські зірки зібрали 150 000 гривень на спасіння від руйнації будинку Миколи Леонтовича

Гостями благочинного прийому стали представники політичного істеблішменту та культури: Ірина Борзова, Людмила Пишна, Іван Гинянський, Дмитро Гордон з дружиною Ол....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Модные тренды 2020 года: джинсы, цветочные принты и минимализм

По данным фешн-стилистов, этот год порадует нас простой и удобной одеждой, которая отлично подойдет для повседневной носки....

Загрузка...