​Президент вніс зміни до положення про військову службу: основні новації

До положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ Президент України Володимир Зеленський вніс зміни та доповнення.

Президент вніс зміни до положення про військову службу: основні новації

Про це з посиланням на указ Президента інформує «РБК Україна».

Як ідеться у повідомленні, зокрема, доповнено, що в разі введення воєнного стану для формування військових адміністрацій в населені пункти відправляються військовослужбовці із збереженням на військовій службі без виключення зі списків особового складу.

Окрім того, заміщення посад військовослужбовцями здійснюється відповідно до переліку посад у військових адміністраціях, що підлягають заміщенню військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і командного складу правоохоронних органів, і переліком посад, які можуть бути заміщені такими військовослужбовцями та правоохоронцями в районній, обласній військової адміністрації, затвердженими Президентом України за поданням головнокомандувача ЗСУ.

Відрядження військовослужбовців у військові адміністрації із збереженням на військовій службі та їх відкликання, як ідеться в указі, здійснюється наказами начальника Генштабу. Про призначення військовослужбовців, відряджених на посади у військові адміністрації, ці адміністрації письмово повідомляють в Генштаб ЗСУ. У разі необхідності начальник Генштабу може відкликати з військової адміністрації відряджених військовослужбовців, повідомивши начальнику військової адміністрації з наданням відповідної заміни.

За погодженням з Генштабом відряджені військовослужбовці звільняються з посад у військових адміністраціях і знову спрямовуються в його розпорядження у разі: припинення або скасування воєнного стану; завершення виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки; невиконання військовослужбовцем обов'язків на займаній посаді.

Крім цього, в розділі, де встановлені терміни вислуги при можливому «введення воєнного стану» для молодшого і старшого офіцерського складу, які проходять військову службу, дане формулювання замінена на «оголошення стану війни», і терміни вислуги встановлюються «до дня і часу припинення стану війни».

Тепер військовий зможе отримати вище звання не тільки з урахуванням досвіду служби, але і «рівня їх професійної компетентності, особистих якостей і досягнень та відповідності характеристик посад, визначених МОУ». Водночас, з цього ж пункту видалена фраза про те, що «переміщення військовослужбовців по службі проводиться, як правило, без зарахування в розпорядження відповідних командирів».

Пункт про те, що після закінчення підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації військовослужбовці повертаються в військові частини, які направили на таку підготовку, доповнено тим, що курсанти після закінчення курсу підготовки/перепідготовки/підвищення кваліфікації призначаються на посади згідно з отриманою військово-обліковою спеціальністю, крім військовослужбовців, які зараховуються у розпорядження командира військової частини А0515 (Головне управління розвідки МОУ).

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Кайенский перец: нормализует работу сосудов и помогает восстановить микрофлору кишечника

Кайенский перец обладает уникальными целебными свойствами, поэтому если вы не страдает заболеваниями ЖКТ, то обязательно включите его в свой рационКак и большинс....

Це може бути цікавим

Топ-5 вещей в клетку для стильной зимы

Мелкая и крупная, цветная и черно-белая — клетка начинает свое наступление на гардеробы модницКлетка стала главным атрибутом осенне-зимних коллекций мировых fashion-....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Через год-два госдолг перестанет быть проблемой - Маркарова

Проблему госдолга решат уже за год-два....

Загрузка...