Головою Єврокомісії обрана міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйен

У соціально-ринковій економіці кожна людина, яка працює на повну ставку, повинна заробляти мінімальну плату, якої досить на гідне життя - Голова Єврокомісії.

Переконуючи Європейський парламент затвердити її на посаді президента Європейської комісії, Урсула фон дер Ляєн обіцяла зосередитися на проблемах довкілля, клімату, на соціально-екномічних гарантіях для європейців і на реформуванні системи міграції. Про це повідомляє інформаційна агенція Голос Америки 17 липня 2019 року.

Опитування у Європі вказують, що самі ці три теми часто опиняються на верхівці списків проблем, які європейці вважають найважливішими.

П'ять років тому пані фон дер Ляйен, представллає у себе в країні правлячий Християнсько-демократичний союз. Тоді вона стала першою в Німеччині жінкою - міністром оборони, а тепер представниця ФРН отримала один з ключових постів в ЄС. Нагадаємо, що з листопада 2014 року головою Єврокомісії виступав люксембуржец Жан-Клод Юнкер.

Вона вивчала економіку в Лондоні, а згодом - медицину в Ганновері, але майже одразу пішла в політику, долучившись до правоцентристської партії Християнсько-демократичний союз, очолюваної Анґелою Меркель.

Матір сімох дітей, Урсула фон дер Ляєн на додаток до рідної німецької вільно володіє французькою та англійською мовами, що фактично є обов’язковою умовою для чільних посадовців ЄС.

Урсула фон дер Ляєн завжди була вірною соратницею Анґели Меркель, і їй навіть пророкували можливість наступництва на посаді канцлера.

За підсумками закритого голосування представниця ФРН набрала необхідну підтримку - 383 голоси. До останнього 60-річну фон дер Ляйен, незважаючи на її політичні амбіції, не розглядали в якості очевидного кандидата. Її кандидатура була з великими труднощами узгоджена на останньому, позачерговому, саміті Євросоюзу 2 липня після триденних переговорів.

Спочатку ставка робилася на кого-то з так званих "головних кандидатів", традиційно висунутих від провідної наднаціональної політичної сили за підсумками виборів до Європарламенту і що пройшли відбір в ході свого роду внутрішніх "праймеріз". Однак, багато експертів називали цю систему застарілою. Зрештою, жоден з можливих претендентів, в тому числі фаворит німець Манфред Вебер, який очолює списки Європейської народної партії, висунутий не був.

Фон дер Ляєн пообіцяла у перші 100 днів на посаді запропонувати “зелену” програму для Європи, щоб континент до 2050 року повністю нейтралізував свої викиди вуглекислого газу в атмосферу.

“Наше найнагальніше завдання - зберегти здоров’я нашої планети”, - підкреслила вона у Страсбурзі, вказавши, що “від авіації до морського транспорту і того, як кожен з нас подорожує і живе, викиди повинні мати ціну, яка змінюватиме нашу поведінку”, - зазначила Урсула фон дер Ляєн.

Говорячи про жіноцтво, новий Голова Єврокомісії наголосила, що тих має бути більше у владі. Крім того, вона пообіцяла добиватися більшого представництва жінок в керівних органах, на статевому рівноправ’ї та на подоланні проблеми насильства щодо жінок. Як, зокрема, і зростання загального добробуту європейців.

“І досі сім’ям у Європі, які тяжко працюють, нелегко звести кінці з кінцями. Я хочу домогтися, щоб праця оплачувалася належним чином. У соціально-ринковій економіці кожна людина, яка працює на повну ставку, повинна заробляти мінімальну плату, якої досить на гідне життя”, - запропонувала вона.

Вона назвала вільне пересування у Шенгенській зоні “ключовим рушієм добробуту, безпеки і свобод” і вказала на потребу “посилення Європейського агентства прикордонної та берегової охорони”, що віддає зовнішніми кордонами ЄС.

Назвавши єдність Європи найбільшою цінністю, Урсула фон дер Ляєн попросила підтримки її намірів розбудовувати й зміцнювати Європейський Союз.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Мінсоцполітики визначило перелік доходів, за затримку виплати яких нараховуєься компенсація

Компенсацію дадуть, якщо затримка перевищує місяць Мінсоцполітики оприлюднило проект Закону “Про внесення змін до статті 2 Закону України „Про компенсацію гром....

Це може бути цікавим

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Парламент предварительно поддержал закон о рынке земли

Парламент Украины принял в I чтении законопроект об отмене с 1 октября 2020 года моратория на продажу сельхозземель – итоги голосования....

Загрузка...