Отруйна ініціатива: Чим загрожує заборона на перевірки суден в портах Чорного моря

​Володимир Зеленський запропонував заборонити на два місяці перевірки Державної екологічної інспекції іноземних судів які заходять в чорноморські порти. Грунтуючись на скаргах капітанів на корупцію співробітників екоінспекції.

Чим загрожує заборона на перевірки суден в портах Чорного моря

- Протиправними діями екоінспекторів, якщо вони є, повинні займатися компетентні органи. Але це не повинно впливати на екологічний стан Чорного моря. А саме море, від такого рішення буде страждати! - ввежають в Асоціації рибалок України.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський наказав Держекоінспекції на два місяці призупинити екологічні перевірки іноземних суден

Президент апропонував першому заступнику начальника Держекоінспекції Кримсько-Чорноморського округу Дмитру Крючкову заборонити протягом липня-вересня екологічні перевірки іноземних суден в акваторії морських портів.

Таку вказівку глава держави дав Крючкову в Одесі на нараді з розвитку морських портів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

- Поки правоохоронні органи нам допоможуть розібратися у ситуації з поборами капітанів суден, пропоную заборонити протягом наступних двох місяців екоінспекторам здійснювати екологічні перевірки в портах. Думаю, ніхто особливо не постраждає за ці два місяці, - сказав Зеленський.
- Окрім екології Чорного моря, - зауважив Крючков.

На це глава держави відреагував так: "Якби вода в Чорному морі була прозора, і всюди біля узбережжя Одеси можна було купатись, я би вам повірив, але це не так. Досить! Двох місяців для врегулювання ситуації вистачить".

Свою позицію з цього приводу висловив на нараді глава Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс:

- Питання екологічних перевірок у європейських портах морегосподарського комплексу варто вирішувати у межах законодавства. Якщо вам і вашій команді вдасться реалізувати через новий склад парламенту ті конкретні законопроекти, які ми підготували, в тому числі з питань екології та концесій, ми будемо цьому раді.

У морських портах функціонує екологічна служба Адміністрації морських портів, яка, у разі виявленні скидів забруднених речовин із суден, може викликати екоінспектора для оформлення відповідних протоколів перевірки суден. Допуск екоінспекторів на судна належить врегулювати найближчим часом на законодавчому рівні з участю представників компаній-судновласників.

Чим загрожує заборона на перевірки суден в портах Чорного моря

Не треба забувати, що Чорне море найбільш малонаселене море в світі.

На глибинах понад 150-200 метрів в ньому живуть тільки бактерії. Всі водні живі ресурси сконцентровані у верхніх шарах моря, особливо в його прибережній акваторії.

Протягом багатьох років через неналежне ставлення до вітчизняних водних ресурсів, наші річки забруднюються виробничими і побутовими стоками, а так само хімією з полів. Свої отруєні води річки несуть в море. До нього потрапляють важкі метали, нітрати, фосфати, фосфор. Поруч з портами море сильно забруднено нафтопродуктами, кількість яких перевищує допустимі концентрації. В результаті забруднюється поверхневий шар води завтовшки 5-10 см, в якому розвиваються мальки риб, що призводить до їх бактеріального зараження і загибелі. За останній час чисельність зграй чорноморських видів риби значно знизилася.

Так, за 5 місяців 2019 року у морських портах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей перебувало 4808 суден, з них Інспекція Кримсько-Чорноморського округу зафіксувала видимі сліди скиду забруднюючих речовин біля 128 суден

Чорне море вважається одним з найбрудніших в світі (воно займає другу сходинку після внутрішнього моря Атлантичного океану - Мексиканська затока).

В першу чергу на забруднення моря дуже гостро реагують дельфіни. У 2018 році 142 дельфіни викинулися на сушу через надмірне забруднення води. Потрібно нагадати, що всі види чорноморських дельфінів занесені в Червону Книгу України.

Чим загрожує заборона на перевірки суден в портах Чорного моря

Чорне море має потребу в Державній програмі по його порятунку. Тому так важливий для нього екологічний контроль з боку природоохоронних структур.

У всьому світі дуже серйозно ставляться до викидів з морських суден різних забруднюючих речовин. Штрафи за це вражаючі. Всі намагаються зберегти своє середовище проживання.

Країни серйозно захищаються від проникнення в їх навколишнє природне середовище інвазій - прибульців. Які можуть виявитися агресивними, більш плідними, в результаті чого вони почнуть витісняти аборигенні види. На жаль таких прикладів сьогодні маса.

Прибульцями для нашої вітчизняної природи вважаються: єнотовидна собака, амброзія, ценхрус, срібний карась, рапана, мохнорукий краб, сонячний окунь ... Рослин - "прибульців" в Україні вже близько 400 видів! Водних живих ресурсів 28 видів. Тварин 18 видів. І кількість їх з року в рік збільшується.

З скинутими несанкціоноване баластними водами до нас в Чорне море потрапили досить небезпечні прибульці: далекосхідний вселенец рапана Rapanathomasiana, вона є серйозним ворогом, як риб, так і безхребетних Чорного моря. Рапана харчується молюсками фильтраторами які очищають морську воду - в першу чергу чорноморською мідією. Про згубний вплив рапана говорить те, що вода в морі стало непрозорою.

Другий прибулець - це гребневик мнеміопсиса Mnemiopsysliedyi. Його завезли до нас з прибережної зони атлантичного узбережжя Північної Америки. Мнеміопсис відвоював собі левову частку кормової бази планктоноядних риб, а також є споживачем ікри і личинок риб. Найбільш постраждалою стороною в цієї екологічної катастрофі виявилася хамса одна з найголовніших промислових риб Чорного моря.

Ця картина поверхнева і неповна всіх негараздів Чорного моря. У сучасних реаліях морю необхідна негайна людська допомога. І не через два місяці, а сьогодні і терміново.

Природоохоронне законодавство стоїть на сторожі навколишнього середовища. Є державні структури, які зобов'язані забезпечити це законодавство. У свою чергу їх повноваження визначені законодавством. У тому числі згідно статті 15-2 Водного Кодексу України Держекоінспекція зобов'язана здійснювати державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства про охорону та раціональне використання вод та водних ресурсів. І ніхто не має право, не змінивши Закон, зупиняти діяльність природоохоронної структури. Тим більше ґрунтуючись на неперевірених даних забороняти хоч на день, годину, хвилину екологічний контроль. Наслідки цього можуть бути непередбачувані.

Ну, а те, що відчувши вседозволеність і безконтрольність іноземні судна, замість того щоб здавати на утилізацію усі забруднені свої води, почнуть їх в цілях економії безперешкодно скидати в море, в цьому немає ніяких сумнівів.

- У підсумку українська прибережна акваторія Чорного моря буде ще більше забруднена. А скільки десятків червонокнижних дельфінів ще викинуться на сушу рятуючись від смертельної води, передбачити не може ніхто, - вважають у Асоціації рибалок України.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.

Всі цікаві новини України та світу читайте в розділі # Х-Files на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Индонезии найден самый большой цветок с трупным запахом

Диаметр ботанической находки составил 111 сантиметров Сотрудники Центра охраны природных ресурсов Западной Суматры обнаружили на острове Суматра цветок гигантск....

Це може бути цікавим

Уровень средней зарплаты в Украине снизился

Пенсионный фонд Украины утвердил размер средней зарплаты, чтобы можно было рассчитать сумму пенсииОб этом сообщает пресс-служба ведомства в Facebook....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Начальники "Киевметростроя" положили на депозиты выделенные на метро на Виноградарь деньги

Менеджеры "Киевметростроя", ведущего строительство новых станций на Виноградарь, положили на депозит часть выделенных на сооружение средств и выводили проценты н....

Загрузка...