У Києві розробили механізм видачі квартир ветеранам АТО

У столиці ухвалили Концепцію, направлену на забезпечення житлом ветеранів АТО.

У стлиці ухвалили Концепцію забезпечення житлом киян – учасників АТО та членів сімей загиблих (померлих) киян, що брали участь у антитерористичній операції . У розпорядженні КМДА № 1204 зазначається що, строк реалізації цієї концепції до 2024 року. За наступних 6 років планується забезпечити житлом 1880 осіб, які підходять під зазначені категорії, що становить 63% від їхньої загальної кількості станом на 31 грудня 2018 року. Про це повідомили у КМДА.

- Наприкінці минулого року на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, налічувалось 2797 учасників антитерористичної операції, 151 особа з інвалідністю із числа учасників антитерористичної операції, 35 членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО. Протягом 2015-2018 років зберігається загалом позитивна динаміка як придбання квартир за рахунок бюджету Києва (враховуючи придбані, але не вручені у 2018 році), так і розміру субвенцій із Державного бюджету України. Але навіть якщо ми збережемо темпи реалізації і фінансування відповідної програми – і це ще без урахування наступної постановки на облік – для покращення житлових умов цих киян знадобиться майже 20 років. Тому, безумовно, необхідно впровадити додаткові механізми будівництва і придбання житла для вказаних категорій осіб, що й передбачено новою концепцією, – зазначив заступник голови КМДА Олександр Спасибко.

Концепція зазстосовуватиме кілька механізмів вирішення даних проблем. Джерела фінансування будуть різними та у своєму комплексі дадуть змогу досягти поставленої мети, зокрема:

  • будівництво чи придбання житла (у тому числі за рахунок субвенції із Державного бюджету України);
  • будівництво чи придбання житла для забезпечення киян – учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов та погодились сплатити 50% вартості житла;
  • будівництво житла на засадах створення житлово-будівельних кооперативів учасників АТО;
  • забезпечення житлом за механізмом інвестиційного зобов’язання (забудова території здійснюється інвестором, який визначається за результатами інвестиційного конкурсу із критерієм передачі % збудованого житла для забезпечення киян – учасників АТО);
  • забезпечення житлом за механізмом звільнення від сплати пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, або зменшення її розміру (забудовник у рахунок зобов’язань із сплати пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту передає місту % збудованого житла);
  • будівництво житла за механізмом виконання ветеранськими організаціями функції замовника будівництва (землекористувач передає в установленому порядку організації ветеранів виконання функції замовника будівництва).

Всі пункти концепції фінансуватимуться за рахунок державного і місцевих бюджетів у межах асигнувань, що передбачається на відповідний рік, благодійних фондів, міжнародної технічної та фінансової допомоги, а також інших джерел, дозволених законом. У виконанні плану концепції братимуть участь громадські об’єднання, зокрема, організації ветеранів АТО тощо.

Всі київські новини в розділі #Київград на Соцпорталі. Ще цікаво:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Склонность к шопоголизму могут приравнять к расстройствам психики

Склонность к шопоголизму могут приравнять к расстройствам психики....

Це може бути цікавим

У КМДА розповіли, що закупатимуть шкільне харчування "по-новому"

У столиці з нового року почнуть діяти нові тендерні умови для замовлення послуг організації харчування у школах....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Журнал Time назвал лучшие фильмы последних 8 лет

Десятку лучших фильмов, которые вышли в прокат с 2010 по 2018 год, определил журнал Time....

Загрузка...