Законопроєкт про люстрацію вже у Верховній Раді

Зеленський подав до ВР України пропозиції з доповненнями до Закону про люстрацію. По ньому чиновники, що працювали з 23.02 2014 року до 19.05.2019 - люструються.

Зеленський

Пропозиції касаються чиновників, що працювали на вищих держпосадах в означений період. До них ввійдуть, пише Радіосвобода:

 1. Президена України, голова ВР, 1-й заступник і заступник голови ВР , народні депутати України, прем’єр-міністр, 1-й віцепрем’єр-міністр, віцепрем’єр-міністра.
 2. Міністр, керівник центрального органу виконавчої влади, який не входить до складу Кабміну;
 3. Голова НБУ, голова Антимонопольного комітету, голова Фонду держмайна, голова Держкомітету телебачення і радіомовленн, 1-й заступник, заступник.
 4. Голова та/або члена нацкомісії, що здійснює відповідно державне регулювання природних монополій, державне регулювання у сферах зв’язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг.
 5. Генпрокурор, голова СБУ, голова Служби зовнішньої розвідки України, начальник Управління держохорони України, керівник центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та/або митну політику, податкової міліції, керівник центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, 1-й заступник та заступник.
 6. Секретар Ради нацбезпеки і оборони, 1-й заступник і заступник.
 7. Глава Секретаріату Кабміну, Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики, їх першого заступника, заступника.
 8. Член Вищої ради юстиції (крім голови Верховного суду України), член Вищої ради правосуддя (крім голови Верховного суду), член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голова Державної судової адміністрації України, його заступник.
 9. Керівника, заступник керівника апарату Генпрокуратури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Міністерства внутрішніх справ України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та/або реалізує державну податкову та/або митну політику, податкової міліції.
 10. Керівник, заступник керівника територіального (регіонального) органу прокуратури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Міністерства внутрішніх справ України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та/або реалізує державну податкову та/або митну політику, податкової міліції в областях і місті Києві та Севастополі.
 11. Начальник Генштабу - головнокомандувач Збройних сил України;
 12. Керівникі державних, у тому числі казенних, підприємств оборонно-промислового комплексу, товариств, управління корпоративними правами щодо яких передано Державному концерну «Укроборонпром», а також держпідприємств, товариств, що належать до сфери управління суб'єкта надання адміністративних послуг».

Під дію закону серед інших потрапить і призначений Зеленським секретар РНБО Олександр Данилюк, який був міністром фінансів у 2016-2018 роках.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В НАБУ таки проверят "мост Кличко"

Национальное антикорупционное бюру открыло криминальное производство по поводу скандального пешеходного "моста Кличко"....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Працівники Glovo знову збируться на протест

Попередня акція відбулась вчора, 22 липня....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Загрузка...
Загрузка...