Бруксизм - чому люди скриплять зубами та чим це небезпечно

Таке неприємне та, як виявляється, досить шкідливе явище, як скрегіт зубами, оповите рядом міфів та найдивнішими порадами про те, як його можна позбутися. Лікарі ж підкреслюють, що бруксизм, як називається це явище у медичній термінології, має досить конкретні причини та на сьогоднішній день ефективно лікується.

Найчастіше зубний скрегіт проявляється вночі, коли мозок не контролює м'язи обличчя. Тож людина дізнається про те, що страждає на бруксизм, від членів родини чи на прийомі у дантиста. Лікар зможе одразу діагностувати хворобу по стертості зубів, скаргам на біль у щелепі, а іноді навіть по саднам на слизових оболонках ротової порожнини. Головними шкідливими наслідками даної хвороби є:

  • Стирання зубів, можливі відколи або тріщини на емалі.
  • Регулярні пошкодження язика чи внутрішньої сторони щік.
  • Постійна втома і дратівливість через відсутність повноцінного сну.
  • Протипоказання для встановлення коронок, брекетів та імплантів.

Страждає на бруксизм від 1% до 3% людей на Землі, а спричинити його можуть безліч факторів. У дітей він проявляється набагато частіше, ніж у дорослих. В той же час народне повір`я про те, що скрегіт зубів пов`язаний з наявністю гельмінтів, науково не підтверджується. Найчастіше дитячий бруксизм виникає через несформований прикус або болюче прорізування зубів. Після формування зубного ряду скрегіт зубів зникне самостійно. Однак якщо у дитини почалось псування емалі, то необхідно звернутись до дитячого стоматолога. Він, скоріш за все, на час прорізування зубів порадить вночі одягати спеціальну капу.

Лікування бруксизму у дорослих починається з пошуку причин хвороби. Якщо головною проблемою є оклюзія зубного ряду, то хворому починають виправляти прикус. Якщо ж справа у нервовому перенапруженні та стресі, то дієвими можуть стати седативні препарати і лікувальний масаж обличчя. Іноді також варто звернутись до психолога. Бруксизм має репутацію «хвороби бізнесменів», оскільки є характерним для людей, що постійно працюють, не дозволяють собі вихідні та перебувають у нервовому напруженні. Тож для його зникнення необхідно навчитись розслаблятись. Причиною також може стати захворювання опорно-рухового апарату. У такому випадку допоможуть масажі та ЛФК.

На час лікування пацієнтам з бруксизмом можуть порадити надягати перед сном вже згадану спеціальну стоматологічну капу на верхні зуби. Її виготовляють індивідуально і вона допомагає краще спати і не стирати зуби. А при важких формах хворому призначають уколи ботокса, що блокують нервові імпульси. Ці заходи є тимчасовими і використовуються разом з лікуванням основної причини хвороби.

Вирішити проблему брукисзму, причиною якого є стоматологічні чинники, у дорослих та дітей радо допоможуть лікарі Healthy Dent. Спеціалісти знайдуть причини захворювання та запропонують оптимальні варіанти лікування для збереження здоров'я та краси зубів.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Працівники Glovo знову збируться на протест

Попередня акція відбулась вчора, 22 липня....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Жестокое убийство в Славутиче. Прямое включение из суда

В ночь на 21 июля в городе Славутич Киевской области произошло жуткое убийство - молодому мужчине перерезали сонную артерию....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Українському банку дозволили стягнути з РФ понад мільярд доларів

Представники української Феміди дозволили Ощадбанку стягнути з країни-агресора - РФ - понад мільярд доларів....

Загрузка...
Загрузка...