Верховний Суд визнав законним рішення ЦВК: Клюєв не буде балотуватися

Верховний Суд визнав законним рішення ЦВК щодо скасування реєстрації Андрія Клюєва кандидатом у народні депутати.

Верховний Суд, ЦВК, Клюєв

Про це повідомляє Соцпортал з посиланням на сторінку у Facebook.

- Таке рішення ухвалено Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в результаті перегляду в апеляційному порядку справи за позовом Андрія Клюєва і Ліберальної партії України до Центральної виборчої комісії, - йдеться у повідомленні.

Позивачі просили визнати протиправною і скасувати постанову ЦВК від 3 липня 2019 року № 1445 «Про скасування реєстрації кандидата в народні депутати України Клюєва А.П., висунутого Ліберальною партією України в одномандатному виборчому окрузі № 46 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року» та зобов’язати внести зміни до постанови ЦВК від 26 червня 2019 року № 1346 про форму, колір і тексти виборчих бюлетенів, включивши відомості про кандидата в народні депутати України Клюєва А.П.

ЦВК зазначила, що рішення про скасування реєстрації кандидата в народні депутати прийняла, враховуючи відомості, викладені в листах Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Національної поліції України, у яких відображена наявна інформація щодо можливого місцезнаходження Клюєва А.П. протягом останніх п’яти років. Відповідно до викладених у листах відомостей Клюєв А.П. не проживав протягом останніх п’яти років на території України, ця обставина вказує на невідповідність позивача основоположним критеріям, передбаченим ст. 76 Конституції України та ст. 9 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Представники позивачів стверджують, що з лютого 2014 року Клюєв А.П. постійно проживає на території України (в межах державного кордону України) за адресою, що вказана у поданих до ЦВК документів, у м. Донецьку.

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позовних вимог. Верховний Суд погодився з цим рішенням.Верховний Суд вказав, що відповідність громадянина встановленим виборчим цензам, у тому числі цензу осілості, є однією з умов його правоздатності щодо участі у виборах та реалізації пасивного виборчого права.

Також Суд зазначив, що з огляду на відсутність контролю Уряду України на території, яка охоплює м. Донецьк, обов’язок доведення відповідності цензу осілості покладається і на особу, що бажає бути зареєстрована кандидатом у депутати.

Проте надані суду докази ніякою мірою не свідчать, що позивач проживав останні п’ять років на території України. Немає доказів того, що позивачі намагалися надати відповідачеві будь-яку інформацію на підтвердження дотримання Клюєвим А.П. цензу осілості. Також на підтвердження офіційного місця реєстрації Клюєва А.П. на території України позивачі ні ЦВК, ні суду жодного доказу не надали.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Працівники Glovo знову збируться на протест

Попередня акція відбулась вчора, 22 липня....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Выбор входных дверей. Двери Страж

Украинский рынок входных дверей представлен продукцией десятков производителей, отечественных и импортных, и одну из первых позиций по праву занимает фирма Страж....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Загрузка...
Загрузка...