Вчений знайшов у Чорнобилі об'єкт з високим рівнем радіації

Археолог Роб Максвелл з Австралії виявив у Чорнобильській зоні деталь крана, що використовувалась при ліквідації аварії. Лічильник Гейгера зафіксував 39,8 мікрозіверта на годину при нормі 0,17.

радіація

Радіація від клешні крана, який використовувався при ліквідації аварії, перевищує норму в сотні разів, повідомляє Кореспондент

Археолог Роб Максвелл з Австралії виявив у Чорнобильській зоні відчуження частину крана, який використовувався при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і до сих пір є джерелом небезпечного для життя радіаційного випромінювання.

За словами вченого, він виявив клешню крана в лісі, коли відвідував зону відчуження у 2011 році. Лічильник Гейгера зафіксував показник у 39,8 мікрозіверта на годину біля крана. При тому що нормальний радіаційний фон у звичайному місті становить близько 0,17 мікрозіверта на годину.

- У цьому районі є багато об'єктів, тривалий контакт з якими може вбити вас. Клешня - безумовно, найнебезпечніший з них, - запевнив Максвелл.

Також вчений розповів, що доступ до об'єкта ніяк не обмежено і він може бути небезпечний у зв'язку зі зростанням кількості туристів, охочих відвідати зону відчуження після виходу серіалу Чорнобиль на американському телеканалі HBO.

Про надзвичайні події та ДТП читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В каких банка пенсионеры чаще всего получают выплаты - тройка лидеров

Чаще всего украинские пенсионеры, получающие положенные выплаты через банковские учреждения, обращаются в “ПриватБанк”....

Це може бути цікавим

​Вакарчук озвучил три варианта возвращения Украиной оккупированных территорий

Военная операция, выполнение Минских соглашений или замораживание конфликта....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Які категорії громадян мають право на скорочений робочий час

Тривалість робочого часу визначається Кодексом законів про працю в Україні Як визначається в Кодексі законів про працю України, нормальна тривалість робочого час....

Загрузка...