Застуда і рак. Хто кого?

Науковці кажуть, що вірус банальної простуди може "допомогти здійснити революцію в лікуванні" раку і зменшити ризик його рецидиву.

У ході експерименту з вірусом простуди, в одного пацієнта зникли повністю всі ознаки онкології, ще у чотирнадцяти - ракові клітини було зруйновано. Науковці називають такі новини багатообіцяючими, якщо більші дослідження підтвердять такі результати.

Експеримент був проведений на базі Університету Суррея, з пацієнтами, що страждають на рак сечового міхура. Про це розповідає служба ВВС.

У дослідженні взяло участь 15 пацієнтів з діагнозом рак сечового міхура. Усі вони отримали вбивчий для раку вірус Коксакі (CVA21) через катетер за тиждень до хірургічної операції з видалення пухлини. Аналіз зразків тканин після операції показав наявність ознак того, що вірус вбив ракові клітини у сечовому міхурі. Після того як ці клітини загинули, вірус поширився і інфікував інші ракові клітини, але решта здорових клітин залишилася незайманою.

Вірус робить дещо особливе, каже керівник дослідження професор Гардев Панда з Університету Суррея та Королівської окружної лікарні Суррея.

"Вірус потрапляє до ракових клітин і вбиває їх, приводячи в дію імунний білок, а це спонукає інші імунні клітини приєднатися до цього процесу", - розповів він.

Професор Панда каже, що той самий вірус також тестували і на раку шкіри, але це вперше, коли його дію дослідили під час клінічних досліджень на раку сечового міхура.

"У всіх пацієнтів спостерігали зменшення пухлинного навантаження та збільшення загибелі ракових клітин, а в одного пацієнта взагалі зникли всі сліди хвороби, лише після одного тижня лікування, що свідчить про потенційну ефективність", - каже дослідник.

Науковці планують застосувати вірус застуди разом із таргетною медикаментозною імунотерапією в майбутньому дослідженні з більшою кількістю пацієнтів.

М'язово-неінвазивний рак сечового міхура вважається шостим за поширеністю видом раку у світі серед чоловіків і сімнадцятим серед жінок, за даними Світового фонду дослідження раку.

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Киевской области взорвался жилой дом

В частном жилом доме произошел взрыв газовоздушной смеси, в результате чего погиб человек....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Отруйна ініціатива: Чим загрожує заборона на перевірки суден в портах Чорного моря

- Протиправними діями екоінспекторів, якщо вони є, повинні займатися компетентні органи....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Xiaomi открыли свою новую исследовательскую компанию в Финляндии

Китайский техногигант Xiaomi зарегистрировал научно-исследовательскую компанию в Тампере (Финляндия), где будут проводится разработки новых камер для гаджетов комп....

Загрузка...
Загрузка...